Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

Švietimo sistemos krizė Lietuvoje.

Mokyklos laikotarpis- reikšmingas asmenybės formavimo tarpsnis. Tačiau, kas tai yra iš tikrųjų? Egzistuoja du modeliai. Pirmasis- moksleivis įdeda bent nedidelę dalelę pastangų žinių siekimui. Antrasis- visiška apatija mokyklai, mokytojams ir mokslams. Po 12 ateina toks metas, kai reikia įrodyti savo žinias, sugebėjimus.
Egzaminų metas. Vienas iš svarbių įvykių, kuris gali nulemti tolimesni žmogaus likimą. Dėl to verta kovoti- visi norime geros, turtingos, įdomios savo ateities. Visais laikas buvo įvairiausių priemonių net ir nesimokant kažko pasiekti. Paskutiniu metu populiaru egzaminų atsakymus nusipirkti, gauti iš draugų, pažįstamų ar giminaičių.
Kam mokytis jei galima praleisti laiką gatvėje, vakarėliuose? Į šį klausimą atsakymas yra. “Mokslo šaknys karčios”- kiekvienas suprantame šio posakio esmę. Mokantis akivaizdžių rezultatų nematome, dažnai būna ypatingai sunku surasti savyje jėgų. Žmonės vis dažniau renkasi alternatyvas.
Švietimo sistemos efektyvumą turi užtikrinti valstybė??? Dauguma vienareikšmiškai atsakytų “TAIP”. Bet juk mes ir esame valstybė. Kiekvienas iš mūsų esame jos dalis. Tačiau… Kai žmoguje susiformuoja nuomonė, kad nesąžiningas žinių siekimas yra normalu, sugriūna ir viskas aplinkui. Nepasitenkinimas atsiranda tik tuomet, kai sužinom, jog kažkas kitas pasinaudojo šiuo būdu. Dabartinė situacija Lietuvos padangėje tai atspindi. Delfi.lt , Studijos.lt, Bangos forumas ir kt. tinklapiuose netyla diskusijos apie egzaminų atsakymų informacijos nutekėjimą.
Vertėtų į visą šią situaciją pažvelgti iš kitos pusės. Šiuo metų laikantys istorijos, fizikos ir perlaikantys lietuvių valstybinius egzaminus atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. Istorijos valstybinis egzaminas bus birželio 7 dieną, lietuvių egzamino perlaikymas -birželio 8 dieną, fizikos valstybinis egzaminas- birželio 9 dieną. Trys valstybiniai egzaminai per tris dienas. Atrodytų, jog labai paprasta: parašai egzaminą, kitą, trečią. Tačiau viskas yra kur kas sudėtingiau. Kiekvienas egzaminas reikalauja daug nervų, susikaupimo ir pastangų. Įtampa turi labai didelį poveikį susikaupimui. Todėl nukentės egzaminų rezultatai.
Matome, jog švietimo sistema turi labai daug trūkumų. Nors ir teigiama, kad egzaminų užduočių rengimas, pateikimas egzaminuojamam asmeniui yra labai saugus, tačiau reali situacija kitokia. Žinoma, tai labai sunkus darbas.
Pastatyti namelį iš degtukų tobulai iš pirmo kartą neįmanoma. Tik pastangų dėka tai galima padaryti. Švietimo sistema- lyg didelis namelis, kurio vienas degtukas buvo įdėtas neteisingai.
Egzamino perlaikymas šiuo metu išeitis ne visiškai tobula, bet kitos išeities nėra. Rengiant naująjį egzaminą vėlgi atsiras galimybė nutekėti informacijai. Svarbu, jog būtų pasimokyta iš klaidų. Bandomaisiais triušiais tapę abiturientai nekalti, bet be jų nebūtų ir visos sistemos.

13 comments to Švietimo sistemos krizė Lietuvoje.

 • cha

  sitas bus egze kaip suvokimo uzduotis :DDDDD

 • su

  Taigi pekele lietuviu i 9, o fizika – i 10 diena

 • g

  fizika i 14 d. ;)

 • Sima

  jo tikrai šita bus teksto suvokimo užduotis

 • gerai būtų :D

  Aš jau tikėjausi, jog egzaminų pabaiga 9 dieną. O darbar teks kankintis iki 14. Už kažkieno klaidas….

 • Sima

  tokie dalykai vyksta jau ne pirmi metai, tik niekas to neišviešino….beje, kalba, kad ir matematikos valstybinis na ir kiti egzaminai pvz lietuvių interpretacijos temos buvo žinomos…..

 • visada buvo tokių, kurie turėjo užduotis. Tik šiais metais tai buvo masiškai daroma.

  Tačiau aš bent jau kur laikiau egzus, nepastebėjau, jog būtų tai daroma. Ne paslaptis, kad per mokyklinę interpretaciją įžangas nusirašo visi (nuėję į tualetą), tačiau kita darbo dalis- individualus kiekvieno darbas.

  Matematika… Perlaikykim ir ją :D

 • Visiškai dingo noras laikyti kokius nors egzaminus po tokių įvykių… Nusivyliau. Kas iš to mokymosi, jeigu kažkas ateis, nusipirks egzaminą ir gaus daugiau už mane…

 • Mantas

  Visiškai dingo noras laikyti kokius nors egzaminus po tokių įvykių… ISEITIS VIENA PASITIKETI KITU VALSTYBIU SVIETIMO SISTEMOMIS

 • Portianka

  Taip ir sakiau, kad tiek pat kalti ir tie, kurie pirko, ir tie, kurie pardavė. Niekas nepakeis valstybės, jei žmonės nejaučia savo moralinės atsakomybės

 • Portianka TO:As

  Pranesiu STT, kad issiaiskintu tavo IP’a ir uzrauktu dar iki egzu.

 • Sima

  Atvirai pasakius pavargau nuo egzaminu,as nezinau ka zmones galvoja sedintys auksiau,lengva pasakyti laikyti egza is naujo,bet sunku tai padarysi mokiniams-abiturientams.Ponai kurie tvrakot siuos reikalus ar susimastot apie musų moralines zalas?

 • Sima, nepergyvenk taip.. visada egzistavo nusirašinėjimo faktas, tik niekam nerūpėjo (o jei ir rūpėjo, atsirado kitų priežasčių, dėl kurių taip ir liko viskas savo vietose).

  Nukentėsim tik mes. Todėl geriau ruoškimės egzaminams ;)