Nuotraukos

Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Sunset | Kaunas aerial #218/365

Draugai

Studento paskola. Zoom jaunimo programa.

Jaunimo programa Zoom pristatė naują paslaugą Studento paskola. Ji skirta visiems aukštųjų mokyklų studentams. Studentas pasirenka kokią pinigų sumą nori gauti ir kiekvieną studijų mėnesį (iki 500 Lt.) bei trukmę (iki 3 metų).

Prisipažinsiu, pasiūlymas mane sudomino. Pasidomėjau ja Hansabanko klientų aptarnavimo skyriuje.

Pajamos- visiškai nesvarbu.

Pirmasis šios paskolos privalumas yra tas, jog kreipiantis nėra vertinamos kliento gaunamos pajamos. Tai yra aktualu, jei studentas neturi pajamų. O bankai suteikdami paskolas didelį dėmesį kreipią į pajamas (nuo to priklauso dydis, palūkanų norma ir kt.).

Ar reikalingas laiduotojas?

Jei esate pirmo kurso studentas- laiduotojas būtinas. Laiduotojo pajamos turi būti ne mažesnės kaip 1000 lt. per mėnesį. Jei esate antro kurso studentas, laiduotojas nebūtinas. Visgi laiduotojas naudingas- palūkanų norma būna mažesnė.

Palūkanų norma.

Jeigu paskola imama su laiduotoju: 6 mėn. Vilibor + 3 proc. marža.

Jeigu paskola imama be laiduotojo: 6 mėn. Vilibor + 3.5 proc. marža.

Vilibor– tai vidutinės tarpbankinės palūkanų normos, kuriomis bankai pageidauja (pasiruošę) paskolinti lėšų litais kitiems bankams. Tai kintamos palūkanų normos, kurios nuolat perskaičiuojamos.

Marža– terminas, naudojamas prekyboje, biržose, draudime ir bankuose. Nurodo skirtumą tarp prekių, vertybinių popierių, pinigų, palūkanų ir kitų rodiklių kainų. Ji yra kintanti, ir priklauso nuo labai daug faktorių.

Pavyzdys.

Jūs esate antro kurso studentas. Paskolos trukmė- 3 metai (be laiduotojo). Pasirinkta suma- 400 lt. Kiekvieną pasirinktą mėnesio dieną gaunate 400 lt. Iš šios sumos atskaičiuojamos palūkanos (keli litai), kurios laikui bėgant šiek tiek didėja. Baigus studijas, prasideda 2 metų atidėjimo laikotarpis (jei reikalingas). Jo metu mokate palūkanas (šiandien apskaičiuotos apie 90 lt.). Po šio laikotarpio prasideda paskolos gražinimo laikotarpis (5 metai). Bankui kas mėnesį reikia sumokėti apie 290 lt. Šis pavyzdys apskaičiuotas šiandien (2007-02-05).

Verta ar ne?

6 comments to Studento paskola. Zoom jaunimo programa.

 • 3 sakinyje nuo galo turi būti bankui o ne bakui.

  O šiaip labai naudingas straipsnis, nes niekas taip žmoniškai ir negalėjo paaiškinti kas kaip. Ačiū.

 • na nezinau, skolintis niekada nera naudinga, man tai niekada nepatiko :)

 • Geriau paciam uzsidirbti

 • mantas

  Cia kokiam bukam reikai buti, kad nematytum is paskutinio sakinio, kad gausi tik 110 lt , kadangi palukanos surys tavo 290 lt. Se tau ir paskola, kaip gi kitaip bankai gyventu. Jau geriau pataupyti, nei imti paskolas, taciau cia jau kiekvieno rupestis ir tam tikras investincinis issilavinimas. Jums sprest kas Jums geriau.

 • Julius

  net baisu kaip Mantas nusisnekejo, zmogus matosi su finansais nieko bendro neturi…
  Mano nuomone tokia paskola imti labai apsimoka, nes esant 10% infliacijai, po 8 metu busi sumokejes bankui tikrai maziau, negu gavai is jo…

  • Mindaugas

   Bankui niekada nesusimoki maziau…pagalvok logiskai, ar pats budamas banku duotum kazkam pinigu zinodamas, kad tau sugris maziau..? Klaidinga tavo nuomone :)