Nuotraukos

Forest | Birštonas aerial
Ice melting | Birštonas aerial
Sky | Birštonas aerial #16/365
Forest | Kaunas county aerial

Draugai

Studentų ir dėstytojų bendravimas.

bendravimasMokslo reformos, studijų kokybės gerinimas ir visokie kitokie pokyčiai mokslo sferoje- tik gražūs žodžiai, diskusijos ir nuomonės. O kas vyksta iš tikrųjų? Kas nors pagerėjo?

Suprantama, pokyčiai taip greitai nepajaučiami ir galbūt dabartiniai studentai jau seniausiai bus pabaigę studijas ir išvažiavę dirbti užsienyje kol kas nors įvyks. Tačiau aptarkime kas vyksta čia ir dabar.

Be galo vertinu dėstytojus, kurie bendrauja su studentu. Bendravimas dažniausiai vyksta paskaitų metu, tačiau dažnai iškyla klausimų ir ne tik paskaitų metu. Kad ir kokie būtų dėstytojai kai kurie pasenusių priemonių mėgėjai, tačiau jau galima pastebėti ir šiuolaikinių priemonių pritaikymo. Paprasčiausia iš jų- elektroninis paštas, kurį gauna kiekvienas universiteto studentas ir dėstytojas. Ar vyksta bendravimas Lietuvos universitetuose elektroniniu paštu? Manau, daugelis dėstytojų šį bendravimo būdą supranta ir praktikuoja. Belieka tik apgailestauti, jog kai kurie vis dar nesupranta arba nežinia dėl kokių priežasčių nepraktikuoja šio būdo.

Dažniausiai studijų semestro rezultatai (kolioviumų, kontrolinių rezultatai ir kt.) žinomi tik dėstytojui ir jokiu kitu būdu jų neįmanoma gauti. Buvau nustebintas, kai vienas iš dėstytojų (ne tik jis, tačiau iš jo mažiausiai tikėjausi) pateikė rezultatus internete. Informacinių technologijų panaudojimas pasitarnauja ne tik studentui, bet ir dėstytojui. Ir toks būdas ne tik reikalingas, bet ir būtinas. Matyt ne visi dėstytojai tai supranta.

Kokia jūsų nuomonė apie studento ir dėstytojo bendravimą?

6 comments to Studentų ir dėstytojų bendravimas.

 • na čia mažai apžvelgei tą bendravimą.. o el. pateikimo būdas.. na žinai, sakyčiau kad jei dėstytojas informaciją saugo kompiuteryje tai gerai, jis tai gali lengvai atlikti ir patalpinti internete. Bet jei tiesiog vykdo apskaitą popieriuje tai save dar apkrauti ir dėti į internetą rezultatus ar siųsti el. paštu tai jau kažkiek apkrauną jį. o tuo labiau kad ne viena grupė yra.
  Bet galėjai ir platesnę nuomonę išdėstyti. Nes kai perskaičiau antraštę tai jau jau sugalvojau kokį komentarą rašysiu. Tiesiog būčiau pateikęs klausimą: o ar studentai teikiasi užtektinai (minimaliai) sistemingai mokytis ir bendrauti ir būti viename lygyje su dėstytoju? aš asmeniškai negaliu atsakyti teigiamai. Nes dažniausiai mokausi paskutinę dieną, tad nėra sistemingo mokymosi, tuo labiau nebėra galimybės pasiteirauti dėstytojo kaip ir ką geriau būtų atlikti ir panašiai. Tad kai tas bendravimas pasidaro statiškas, sausas ir paviršutiniškas. ką tu galvoji apie tai?

 • Apie studento ir dėstytojo bendravimą viename lygyje mano nuomonė būtų tokia: su kai kuriais dėstytojai toks bendravimas įmanomas ir bent jau keletas iš turėtų (esamų) dėstytojų bendravo (bendrauja) būtent taip. Tačiau yra tokių dėstytojų, kai tu sakai vieną, o jis, matyt instinktyviai nuo tokio bendravimo, sako savo ir rasti bendro nuomonės tiesiog neįmanoma. Kartais tiesiog neįmanoma bendrauti net ir paviršutiniškai, statiškai ir sausai. Klausimas, ar gali tokie dėstytojai dirbti su studentais?

 • sqrt

  Gi negalima skelbti rezultatų – įslaptinimai kažkokie draudžia.

  Iš homepageless profesorių juokiasi vaikai,
  Juokiasi pro ašaras,
  Keičiasi laikai!
  :)

 • Vairuotoja

  na jeigu studentas ryte pries paskaitas isgeria tonussan, kad butu darbingas ir susikoncentruotu ties destytojo destomais dalykais, tai tada santykiai taro destytojo ir studento gali buti geri ;]]