Nuotraukos

Forest | Birštonas aerial
Ice melting | Birštonas aerial
Sky | Birštonas aerial #16/365
Forest | Kaunas county aerial

Draugai

Statybos inžinerija (KTU). 1 kursas.

Statybos ir architektūros fakultetasStatybos inžinerija (studijų programa). Internete vis ieškodavau informacijos, straipsnio, komentaro žmogaus, kuris studijuoja šį mokslą. Deja, informacijos nebuvo, tačiau dabar pats esu Kauno technologijos universiteto studentas ir galiu pasigirti, kad pirmą kursą baigiau. Trumpai apie modulius ir universiteto atmosferą.

Jei jau pasirinkote šią studijų pakraipą, Statybos ir architektūros fakultetą galite laikyti antraisiais savo namais (jei esate Kaunietis, studentams iš kitų miestų tai būtų jau treti namai).

Pirmasis semestras buvo palyginus su kitais labai lengvas. Atėjus sesijai, nebuvo jokio streso ir bemiegių naktų, ruošiantis egzaminams ir pan. Egzaminas buvo privalomas tik vienas. Galbūt tai dėl to, kad supažindinti studentus su universiteto sistema, galbūt kitos priežastys.

Trumpai apie modulius. Inžinerinė grafika. Puikus modulis, supažindinantis studentus su braižyba, projektinę braižyba, brėžiniais ir jų apipavidalinimą. Paskaitos įdomios, praktiniai užsiėmimai kartais būdavo sunkūs (erdvinio mąstymo čia tikrai prireiks), tačiau dėstytojai supratingi, stengėsi išaiškinti savo dėstomą modulį.

Chemija. Tiesą pasakius iki šiol nesuvokiu, kokia šio modulio esmė. Paskaitos- nuobodžios (15 min skaitymas ir Sudoku sprendimas), dėstoma informacija pasenusi ir tik labai maža dalis jos buvo naudinga. Laboratoriniai darbai neįdomūs, įranga pasenusi ir pan.

Matematika 1. Aukštoji matematika po mokyklos kurso gali pasirodyti “paukščių kalba”. Matricos, diferencijavimas ir integravimas. Viskas tuo ir pasakyta…

Informacinių technologijų pagrindai 1. Įdomus modulis, kurio metu teorija kartais pasirodydavo pasenusi. Jei jau skaitoma paskaita apie informacines technologijas, galbūt verta studentus supažindinti ir su šiuolaikiniais principais ir tendencijomis. Aišku, dvejetainė sistema nepasikeitė jau nuo seniausių laikų, bet kaip žinia informacinių technologijų pasaulis žengia taip greitai, kad sunku paskui jį sekti. Praktiniai užsiėmimai- MS Office programų paketo Word, Exel, PowerPoint, Access užduočių atlinkimas programų aplinkose. Jei mokykloje bent kiek lankėte informatikos pamokas, turėtų būti nesudėtinga ir netgi kai kuriais atvejais paprasta.

Kūno kultūra bei Užsienio kalba. Moduliai, apie kuriuos nėra ką parašyti. Kūno kultūros parašas gaunamas už lankomumą, užsienio kalba priklauso nuo dėstytojo ir kalbos.

Antrasis semestras buvo daug sunkesnis už pirmąjį. Modulių daugiau, atsiskaitymų ir egzaminų taip pat.

Matematika 2. Integralai bei dif. lytys- viskas. Tiesa, testai buvo kompiuterizuoti. Tai šiek tiek praskaidrino kasdienybę.

Fizika 1. Dalykas, kur teorijos daugiau nei kur kitur ir ji tokia nesuvokiama, kad modulis daugeliui tik pasisėdėjimo laikas ir tiek.

Geodezija ir geodezijos praktika. Vienas įdomiausių pirmųjų studijų metų modulis. Teorinės paskaitos ne tokios įdomios, tačiau suprantamos ir naudingos. Praktiniai užsiėmimai įdomūs. Užduotys (daugelis iš jų) tikrai įdomios ir naudingos. Praktika taip pat davė naudos. Išmokome naudotis geodeziniai prietaisais. Ne tik sužinojome apie juos teoriškai.

Geologija ir geologijos praktika. Įdomus modulis, per kurį sužinojau daug naudingos informacijos. Praktika buvo šiek tiek paprastesnė nei geodezijos, bet kelionės visada įdomios. O kai dar pamatai įdomių vaizdų ir sužinai informacijos, išvis šaunu.

Informacinių technologijų pagrindai 2. Algoritmai ir jų panaudojimas MathCad aplinkoje. Neįdomu, bet išmokstama naudotis šia matematinių skaičiavimų programa. Pravers ateityje.

Kompiuterinė braižyba. Inžinerinės grafikos tęsinys tik jau kompiuterinėje aplinkoje. Jei iki šiol teko pieštuku braižyti, tai čia jau viskas daroma Autodesk AutoCAD aplinkoje. Ypatingai svarbus statybos inžinieriams modulis.

Kūno kultūra 2 ir vėl Užsienio kalba. Nieko naujo.

Statybos inžinerija- įdomi profesija. Žinoma, visi moduliai negali būti įdomus visiems, tačiau per tuos metu išmokstama ir sužinoma tikrai daug. Svarbu norėti siekti žinių ir tuomet viskas bus ok.

Sėkmės pasirenkant specialybes ir studijuojant mėgstamą dalyką.

56 comments to Statybos inžinerija (KTU). 1 kursas.