Nuotraukos

Frozen Nemunas River | Prienai aerial
Tower | Birštonas aerial #12/365
Old town | Kaunas aerial #11/365
Frozen Nemunas River | Prienai aerial

Draugai

Parkingo ypatumai. “Rezervuotos vietos”.

Dygliuotos padangosŠiais laikai automobilis- ne prabanga, bet būtinybė. Ne paslaptis, kad didmiesčių stovėjimo aikštelė būna “užgrūstos” jais ir grįžus iš darbo dažnai tenka ilgai pasukti galvą, kur pastatyti savąjį automobilį. Kartais tiesiog pasiseka rasti patogią vietą. Kodėl gi ten nepastačius?

Nieko nenumanydamas ryte vėl įsėdi į automobilį ir sulauki labai “linksmos” staigmenos- padangos kiauros. Jie tai būtų tik vienai, galėtum save guosti, kad važiuodamas kur pradūrei, pasikeisti ir važiuoti toliau. Tačiau būna ir kitaip. NE viena padanga kiaura ir akivaizdžiai matosi peilio pjūviai. Ką tuomet galvoti?

Civilizuotoje visuomenėje tikriausiai tai nuskambėtų kaip anekdotas, tačiau čia Lietuvoje toks reiškinys yra. Pasirodo, jog prie gyvenamųjų namų arčiausios ir patogiausios vietos jau būna “rezervuotos”. Ir kas įdomiausia, viso namo gyventojai tai žino bei tam nesipriešina- tai lyg ir įprastas dalykas. Kita vertus, pasipriešinus sulaukiama dar didesnių “staigmenų”- supjaustomos visos padangos, išdaužomi automobilio stiklai.

Būtų labai smagu sužinoti jūsų nuomonę ir ar jūsų mieste, jūsų namo stovėjimo aikštelėje vyksta tokie dalykai. Taip negali būti, tačiau vyksta. Ir kas svarbiausia, tam nesipriešinama.

9 comments to Parkingo ypatumai. “Rezervuotos vietos”.

 • Klaipėdoj tas pats. Vieną kartą man buvo pareikšta, kad “užėmiau” kažkieno vietą. Atsakiau paprastai: kad tai yra bendras, savivaldybei priklausantis plotas ir viskas. Ačiū Dievui langai ir padangos liko sveiki :)

 • Manau, kad valstybė turėtų konsfikuoti vairuotojų mašinas bei teises, kurie teigia, kad čia jų vieta, nes jei taip žmogus, vadinasi gatvėje jis irgi gali taip pamąsyti: pvz. už kur nors naglai užlįs sudarydamas dar vieną avarinę situaciją – nes ten irgi “jo vieta”…

  Prie šios temos dar galiu pridėti: yra dar ir toks reiškinys kai savališkai atitveriamos aikštelių dalys. Pasitaiko dar ir tokių, kurios būna tuščios gana dažnokai – vadinasi švaistoma vieta dėl kažkokių žmonių patogumo. :(

 • vap

  Ačiū dievui, man tik ventilis buvo atsuktas, o ne prapjauta padanga.

 • oi patikėk, buvo buvo!.. Draugužei Kaune tas nutiko ne kartą. Po to ir čia Vilniuj kur gyvenu, tokia praktika su prastesniais auto ir nerūpestingais šeimininkais: nuleidžia padangas, išsuka ventilius ir siundo mentus, ala neeksplotuojamas auto :D.. Taip ir baudą gavom, nors ir simbolinę.

 • Pas mus nagliau. Namo “sulai” tipo mol kur gyvena nuo senoves, paime ir atsitvere su tvrora ir spyna.. Ir stato sau laimingi kada nori ir kaip nori. O mum, aujiem ka? Sakiau kai uzpis tai usiundysiu savivaldybe ar dar ka. Uztverti viesa teritorija speju neitin galima.. Tai pakocios cia juos..

 • Eina sau pirma kart apie tokius dlayksu girdziu, bet ir pavaro Lietuviai ;)

 • Bendravardis

  Musu kieme tokiu sposu dar nebuvo.. tikiuosi ir nebus. :) Kadangi aikstele gerai matoma pro langus, be to tamsiu paros metu ji yra apsvieciama, tai tokius aiksteliu “savininkus” butu labai lengva pagauti su ikalciais (pvz filmuojant aikstele kad ir su WEBcam). Tikrai nepatingeciau kokia nakti “pamedziot” tokiu zuliku. :)

 • jurkis

  Reikalai tvarkomi paprastai – eini savivaldybėn, atitinkaman skyriun, prašai, kad tavo kieme pastatytų reikiamą kelių ženklą su lentele “tik x namo gyventojams”. Pastato ne x namo gyventojas – skambini mašinų nuvilkimo tarnybon. JOkie kiti užtvarai, savadarbiai ženklai negalioja.
  Aš suprantu, kad visi nori pasistatyti savo auto arčiau namų, bet kai po tavo langais numetą prašmatnų leksusą ir dar per dvi vietas – tai nervai tikrai nelaiko.

 • pazistamui (vilniuje) buvo tokia istorija – jis nusipirko buta, kiemo tvarkos dar nezinojo. o jo sesuo (nevilniete) turejo kazkur skristi – ir paliko masina “saugioj” vietoj pas broli kieme. tai pirma diena buvo miltais ar pan masina apibarstyta. sekancia diena lupdaziu atsirado uzrasai kad patrauktu masina. dar veliau dingo valytuvai, buvo nuleistos padangos. reziume – po ~10 dienu keliones ji rado masina visa ispaisyta, subraizytais sonais, nuleistom padangom ir dar kazkas. pazistamas visa tai mate, bande saugot ta masina ir pan bet visa diena namie nesedesi. o rakteliu kaip tycia nebuvo palikta. veliau is kaimunu suzinojo kad toks likimas istinka visas masinas pastatyas po pirmame aukste esencio buto langais – tos vietos net ne rezervuotos o default “priklauso” tam butui. absurdas