Nuotraukos

Sunset | Kaunas aerial #213/365
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial

Draugai

Nuotraukų vagystė internete

Didysis Maskvos cirkas

Tikriausiai dar pamenate istoriją su Kaunietis.lt “žurnalistais” (jei juos taip galima vadinti). Nuotraukos iki šiol pasiekiamos tiesiogine nuoroda.

Retkarčiais paieškau savo fotografijų, kurios naudojamos be mano sutikimo. Spėju, jog randu ne viską, tačiau ir keli radiniai maloniai nenuteikia.

Naujausios dvi istorijos:
1. Nemiegok.lt

Nemiegok.lt vagia

Panaudota ši nuotrauka renginio aprašyme.

Istorijos pabaiga: Nuotrauka išimta, atsiprašyta. Ir? Turiu būti patenkintas?

2. Siemens arenos naujienlaiškis. Išplatintas prieš metus (tik dabar pavyko rasti).

Siemans arena

Panaudota ši fotografija.

Istorijos pabaiga: Naujienlaiškis pasiekiamas internete, atsiprašyta ir apkaltinti organizatoriai, jog atsiuntė tokią foto. Draskyti akis Baltijos cirkui ir Kauno sporto halei?

Pavogęs parduotuvėje šokoloduką, apsaugos darbuotojui ar policijos pareigūnui nepaaiškinsi, jog įvyko klaida ir atsiprašymas jau nepadės.

Šią mintį pasirinkau neatsitiktinai: panaudojus nuotrauką internete be autoriaus sutikimo, užtenka tiesiog atsiprašyti ar apkaltinti kitus, jog jie atsiuntė nuotrauką.

18 comments to Nuotraukų vagystė internete

 • Tai lengviau paspausti save image as, nei rašyti laišką ir aiškinti situaciją. Negalvojai apie watermark’ą per visą nuotrauką? Manau itin sumažintum vagysčių skaičių..

 • Kamilė

  Didelis watermark’as iš tiesų labai sugadiną nuotrauką, gal reikėtų kokį mažą užrašą (beveik peršviečiamą) per nuotraukos vidury kur nors gražiai įterpti?

 • Ir visgi fizinė šokolado vagystė nuo nuotraukos pakopijavimo stipriai skiriasi. Aišku, abiem atvejais nemalonu, bet antruoju bent jau pati nuotrauka iš tavo kišenės neprapuola.

 • Ir pas tave kažkas su FeedBurner nustatymais negerai, nes šita nuoroda http://www.nejau.net/nuotrauku-vagyste-internete/feed meta į FB komentarų RSS, nors neturėtų taip daryt.

 • Ing

  Out of topic..
  Ar galima naudoti nuotraukas pvz iš devianart, fotografų svetainių, po nuotrauka nurodžius fotografą ir šaltinį? :)

  • Teoriškai be autoriaus sutikimo kopijuotis negalima. Praktiškai gal nelabai kas supyks dėl to, kad pasiskolini nuotrauką ir reklamuoji jos autorių.

   • Ne tik teoriškai negalima, bet ir praktiškai, jei to neleidžia pats autorius, nurodydamas licencijos tipą. Bet savo praktikoje dažnai susiduriu su tuo, kad užsieniečiai vis tiek nepatingi paprašyti leidimo panaudoti mano nuotraukas, nors jų noras tenkina mano nurodytas Creative Commons sąlygas. Tačiau jie žino, kad Lietuvos teisėje tokio dalyko nėra, tad paprašo dažniausiai mano sutikimo. Su bendrapiliečių supratimu beveik visais atvejai, su retomis išimtimis, yra kitaip. Imama be atsiklausimo ir tikimasi, kad dar būsi dėkingas už “reklamą”. Tada tikrai verta “atsidėkojant” ir juos “pareklamuoti”.

   • Bent jau man atrodo, kad nurodžius autorių ir (ar) nuorodą yra mažiausia blogybė:)

    Mąstant primityviau: juk atradęs Google Images paieškoje nenurodysi nuorodos į Google:D

 • Nedėk Flickr’e prasmingų tag’ų ir aprašymų ir niekas neras tavo nuotraukų (paprasčiausias sprendimas). Jeigu po Baltijos cirko renginio nuotraukų dedi tag’ą “Baltijos cirkas”, tai aišku, kad tokią nuotrauką suras ir pasinaudos. Kita vedrtus, tagai dedami tam, kad lengviau kitiems būtų rasti nuotraukas. Taigi jeigu dedi tagus reiškia ir pats nori, kad tavo nuotraukas atrastų kiti?

  • Vadinasi išeitis Flickr’e- nuotraukos su *** pavadinimu ir be tag’ų? Nesąmonė…

   Aš manau kiekvienas, kuris rodo nuotraukas internete nori, kad jas kas matytų.

   Aišku iš to ir gaunasi “atradau- pasiėmiau”.

   MariukasM labai teisingai pastebėjo- užsieniečiai net ir įdėdami su nuoroda, autoryste vis vien prašo sutikimo.

   • Na aš tau pasiūliau patį paprasčiausią būdą nekovoti su vėjo malūnais. Juk pats supranti, kad kažką paskelbęs bloge ar net nuėjęs į teismą apginsi tik konkrečią situaciją, bet nieko iš esmės nepakeisi. Kas norės panaudoti tavo nuotrauką, taip ir padarys (taip, problema žmonių požiūryje). Lygiai taip pat kaip ir iš Linkomanijos parsisiųs 5 fotošopą ar 3 lightroomą. Manęs asmeniškai per daug nejaudina, kai kažkas naudoja mano nuotraukas. Jeigu nenorėčiau to, dėčiau watermarkus arba “neleisčiau” Google suindeksuoti jų…