Nuotraukos

Forest | Birštonas aerial
Ice melting | Birštonas aerial
Sky | Birštonas aerial #16/365
Forest | Kaunas county aerial

Draugai

NT kainų burbulas sprogo?

Burbulas.com projekto pasirodymas, VĮ “Registrų centras” pranešimas spaudai “Paskelbti naujausi Lietuvos būsto kainų indeksai” ir kt. nekilnojamo turto (NT) rinkos įvykiai- galima susidaryti nuomonę, jog būsto kainos Lietuvoje krenta.

VĮ Registrų centras (RC) informuoja, jog 2007 m. trečiajame ketvirtyje pradėjęs mažėti būsto pardavimo mastas ketvirtajame ketvirtyje turėjo įtakos ir būsto kainoms. Būsto kainos stabilizavosi Lietuvoje (sumažėjo 6,1 procento) ir smarkiai ėmė mažėti Vilniuje (12,6 procento).

Lietuvos būsto rinkos struktūra 2007 m. ketvirtą ketvirtį rodo, kad 42 proc. visų butų pirkimui išleistų pinigų sukoncentruota Vilniuje, beveik 41 proc. – kituose didmiesčiuose, apie 13 proc. – mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose, o butų pirkimas kaimiškoje vietovėje sudarė tik apie 5 proc. Vilniuje būtų pirkta daugiau nei visoje Lietuvoje- išties įspūdinga statistika.

Spaudoje pasirodė pranešimai (VZ.lt: “Vyriausybė gali imtis raminti NT kainas” ir kt.), kuriuose teigiama, jog infliaciją (šiuo metu ji siekia 10 procentų) įtakoja būsto paskolos.

NT rinka sudėtinga ne tik Lietuvoje: Rygoje butų kainos nukrito 21,6 proc., NT bendrovė: Baltijos rinka vėsta, bet dėmesys vis jaučiamas ir kt. pranešimai.

Straipsnio antraštės pavadinimas su klaustuku, neapsigaukite.

1 comment to NT kainų burbulas sprogo?