Nuotraukos

Old town | Kaunas aerial #215/365
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial

Draugai

“Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G” apžvalga.

Daugeliui tikriausiai pavadinimas nieko nesako. Kalba eina apie naują NIKKOR 35mm f/1.8G objektyvą, kuriuo džiaugiuosi nuo pat jo įsigijimo pradžios (ačiū Fotofabrikas.lt). Nikon D60 fotoaparatu fotografuoju šiek tiek daugiau nei metus, tačiau pirmieji kadrai privertė pasakyti “vau…”. Testus, detalias charakteristikas ir palyginimus su kitais objektyvais galima rasti Digital Photography Review tinklapyje.

Objektyvo savybės:

 • Židinio nuotolis- 35 mm (prilygstantis juostelės 35 mm- 52,5 mm).
 • Didžiausia diafragma- 1,8.
 • SWM (tyliųjų bangų varikliukas), padedantis greitai ir tyliai atlikti automatinį fokusavimą.
 • Lengva ir kompaktiška konstrukcija.
 • Du fokusavimo režimai: M/A (rankinio prioriteto automatinis fokusavimas) ir M (rankinis fokusavimas).

Židinio nuotolis.

Tikriausiai ne be reikalo Nikon sukurtas 35 mm. objektyvas. DX matricos dydis yra 1.5 karto yra mažesnis negu 35mm juostelės. Todėl gaunasi 52,5 mm. (įvertinus Crop Factor). 50 mm. objektyvai yra itin mėgstami fotografų.

Fiksuotas židinio nuotolis (fotografų kalboje “fiksas”)- turi ir privalumų ir trūkumų. Pagaminti pastovaus židinio nuotolio objektyvus yra kur kas paprasčiau nei kintamo, tačiau jų pritaikymas ribotas. Tarkim, su 70-300 mm. galima vaizdą padidinti (“prizūminti”) tiesiog sukiojant ratuką, o su 35 mm. norint užfiksuoti vaizdą iš arti, teks paplušėti. Kita vertus, vaikščiojimas tik į naudą:)

Taip pat didelis privalumas, kad su tokiu židinio nuotoliu net prie 1/40 ar ilgesnio išlaikymo galima gauti nesujudėjusį vaizdą (nuotrauka apačioje).

Diafragma.

Didžiausia diafragma (arba “skylė”)  šio objektyvo (mažiausias F skaičius)- 1.8. Tai reiškia, kad plačiausiai atvėrus diafragmą patenka daugiau šviesos. Kas iš to?

 1. Galimybė fotografuoti menko apšvietimo sąlygomis. Bažnyčios, muziejai ir visur kitur, kur negalima naudoti blykstės. Taip pat vakaras, netgi naktis:)

Naktis

Diafragma f/2.0, išlaikymas 1/40, ISO 800.

 1. Išblukęs fonas ir gražus bokeh (diafragmos lapelių sukurti apskritimai).

Aguona

Diafragma f/2.5, išlaikymas 1/60, ISO 100.

Konstrukcija.

 • Objektyvas sudarytas iš 8 lęšių, kurie išdėstyti 6 grupėse.
 • Diafragma sudaryta iš 7 lapelių.
 • Sveria apie 200 g.

Objektyvas atrodo itin kuklus (mažas), fokusavimo variklis veikia itin tyliai ir greitai.

Fokusavimo režimai yra du:

 • M/A (rankinio prioriteto automatinis fokusavimas). Tai automatinis fokusavimas (fotoaparatas automatiškai sufokusuoja objektą), tačiau jei reikia galima tuo pačiu metu fokusuoti ir pačiam (sukiojant ratuką).
 • M (rankinis fokusavimas). Fokusavimo ratukas itin patogus (priešingai nei su fotoaparatu pateikto objektyvo 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX).

Pyragaitis

Diafragma f/1.8, išlaikymas 1/30, ISO 400.

Renginys

Diafragma f/4.0, išlaikymas 1/200, ISO 100.

Daugiau vaizdų mano Flickr profilyje.

Išvados.

Objektyvas AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, kurio kaina (palyginus su panašios klasės objektyvais) yra pakankamai maža, gali būti pritaikomas daugelyje situacijų (portretas, gamtos fotografija, fotografavimas sudėtingo apšvietimo sąlygomis ir kt.). Didelė diafragma, gražus bokeh ir tylus bei greitas veikimas- tai privalumai, kurie nebūdingi kit’iniams objektyvams (pirktiems kartus su fotoaparatu). Jei neatbaido tai, kad reikės zoom’inti ir tolinti fotografuojamus objektus kojomis, šis objektyvas puikus pasirinkimas Nikon D40, D40x, D60 ir kitiems aparatams.

44 comments to “Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G” apžvalga.

 • Va, prisiskaitau tokių tekstų ir susibalamutinu. Pastaruoju metu dažniau žvalgausi į labai plataus kampo, bet jaučiu, kad man labiau pritiktų portretinukas. Nors persiplėšk.

  • Vaidotai, 1.8 skylė- naujas atradimas fotografijoje:)

   Žinoma, 35 mm. fiksas turi ir savo trūkumų. Kartais reikia šiek tiek plačiau… Ir tada būna didelė bėda.

   Kita vertus, dabar reikia pradėti žvalgytis į plačiakampį (norėčiau 10-24 mm.).

 • Tai turi naują stiklą ?

 • Smagus blynelis turėtų būt :) aš kai nusipirkau 50tuką (prieš metus gal), tai dukart tebuvau nuėmęs – piešia aštriai ir kokybiškai :) ale tas kojinis zoomas nevisad priimtinas. Ypač unzoomas, kai nėra kur trauktis.
  Be to ir į perspektyvą reikia dėmesį atkreipt, plačiakampiai geriau su kompozicija leidžia susidorot peizažus įvairius fotografuojant. Nežinau kaip tavo, bet maniškis ties F1,8 skyle muilina gan stipriai. Yra noras F1,4 įsigyt, bet man reikia užpakalį spardyt, kad dažniau fotografuočiau, o ne apie techniką svajočiau :))

 • Ar pati paskutinė nuotrauka su kokiu filtru daryta, ar su PS apdirbta?

 • Už tokią kainą tai superisnis objektyvas! Kada nors būtinai jį turėsiu :) …

 • Grethen

  Labai susidomejau siuo objektyvu, nes su kitniu nebegaliu apsikesti.. O kaip manote, sitaip isgirtas ir isreklamuotas jis negali imti ir pabrangti? :) Dabar nera galimybiu skubeti, bet yra galimybes taupyti :)

 • Židinio nuotolis- 35 mm (prilygstantis juostelės 35 mm- 52,5 mm).
  kokis tai marazma – DX pilnam kadrui netinka o jei ir uždėtum tai butu 23,3mm

 • Mantas

  “Tikriausiai ne be reikalo Nikon sukurtas 35 mm. objektyvas. DX matricos dydis yra 1.5 karto yra mažesnis negu 35mm juostelės. Todėl gaunasi 52,5 mm. (įvertinus Crop Factor). 50 mm. objektyvai yra itin mėgstami fotografų.”

  Taigi cia DX formatas skirtas cropams, tai kaip jums gaunasi 52,5mm ? Jeigu ant cropo desi DX 35mm objektyva tai ir bus 35mm, o ne 1,5x ir 52,5mm :)

 • Ieva

  patiko man objektyvas, o jis tinktų canon eos 500D fotoaparatui? :-)

 • E

  autorius pamirso kad DX objektyvas ir ant apc matricos vistiek bus 35mm o ne 50 ir tai kad jis full frame netinka ;)

  citata:

  Tikriausiai ne be reikalo Nikon sukurtas 35 mm. objektyvas. DX matricos dydis yra 1.5 karto yra mažesnis negu 35mm juostelės. Todėl gaunasi 52,5 mm. (įvertinus Crop Factor). 50 mm. objektyvai yra itin mėgstami fotografų.

 • Kristina

  Tikrai vertas demesio objektyvas, :) noreciau paklausti, ar tiktu nikon d3100 ? ir nikon d80 ?

 • Pinavija

  Laba :) norėčiau paklaust,kuris objektyvas universalesnis: Nikon Nikkor AF-S 35mm F1.8G DX
  ar Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G? Ir ar abu tinka nikon d5100 ? :)

 • Evaldas

  Sveiki,
  Kiek maciau nuotrauku su siuo objektyvu, taip jos nuostabios,
  bet jos visos portretines, kaip jis fotkina peizazus, kelionese nefotkinsiu
  vien geles. Gal visgi apsistot su kitiniu VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G.

  • Sveikas,

   Ir peizažui jis tinkamas. Tik tiek, kad visą laiką turėsi 35 mm. Kartais reikia ir plačiau. Todėl neuniversalu… Tačiau aš verčiau turėsiu kokybiškus 35 mm, nei 18-55;)

 • Paulius

  Gal ir kvailas klausimas, gal ir ne vietoje, bet man neaišku.
  Kodėl šis objektyvas netinka pilnam kadrui? Tiksliau būtų klausti, kodėl vieni objektyvai gaminami FX, o kiti DX? Jei tarp sensorių skirtumas 1,5 karto ir FX objektyvus galima naudoti su DX fotoaparatais, kodėl negalimas atvirkštinis variantas?

  • Objektyvų konstrukcijos skiriasi. Tikriausiai dėl to, kad vienos būna labiau pritaikytos crop’inėms matricoms, kitos pilno kadro.

   Ir ant FF, galima uždėti DX. Bet tuomet vaizdas apkarpomas (neišnaudojama visa matrica) ir tarkim iš 10 MP padaromi kokie 5 MP.

 • Ačiū už kaip tik reikalingą reportažą, Andriau :)
  turiu aš savo pirmąjį veidrodinuką ir 18-55 kitinį objektyvą ir jo nekenčiu, dėl to fotografuoju sąlyginai nedaug. Tiesiog nepatinka jis man labai: ) zoomas nereikalingas, nes visą gyvenimą iki tol pripratau fotografuoti be jo. Susidomėjau šituo objektyvu, bet dar mąstau apie Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D tik nežinau ar su d3100 jis sueina. Jei jie draugauja, tai kaip manai – kurį geriau rinktis?

 • Kaip tik matau ponaujį jį pardavime :)
  Taigi atsakymas gali nulemti greitą pirkimą arba ne :))

 • Paulius

  Tai vis tik skiriasi konstrukcijos taip, kad vienas netinka kitam ar ne?
  Ant FF gali uždėti DX objektyvą. Bet aparatas prisitaiko prie to. O kaip su juosta? Ar galima naudot ir su juostiniu, tik kadro kraštai būtų neeksponuoti?

  Kiek suprantu nauji objektyvai neveikia ant senos juostos tik tie, kurie neturi diafragmos žiedo?

  • Pabandyk pasiimti FF objektyvą ir DX. Pastebėsi, kad FF galinis lęšis didelis. Tikriausiai dėl to, kad padengtų visą kadrą. Tuo tarpu uždėjus FF objektyvą ant DX kameros, dirba ne visas objektyvas, t.y. gauni tik dalį to, kas telpa į ne pilno kadro sensorių.

   Su juostiniais DX objektyvą irgi panaudosi. Tik aparatas ne taip kaip skaitmena. Jis neapkarpys ir kraštuose matysi tamsias vietas.

 • Gintarė

  Sveiki. :) Nusipirkau savo pirmąjį veidrodinuką Nikon D3100, tačiau noriu naujo objektyvo, nes fotografuoti su kitiniu man nelabai patinka. Jau buvau apsisprendus pirkti Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G, kiek domėjausi internete tai jis turėtu tikti šiam mano fotoaparatui, tačiau perskaičiau Jūsų straipsnį ir susimaišiau dabar kuris būtų geriau. Iš tiesų, man patinka fotografuoti portretus, pagrinde juos ir fotografuoju, tačiau būna atvejų kuomet būna lb graži gamta ir ją noris pafotografuoti. Kurį patartumėt pirkti? Nes kainos atžvilgiu vilbroje jie stipriai skiriasi.

  • Taip, f/1.4G tinka.

   Kaina skiriasi dvigubai. Todėl siūlyčiau pasibandyti abu ir nuspręsti.

   Žinau tik dvi priežastis, dėl kurių rinkčiausi 35-uką.
   1. Jis platesnis (35 mm). Todėl uždaroje patalpoje su 50 kartais gali pritrūkti erdvės.
   2. 35-uko fokusavimo atstumas 30 cm, 50-uko- 45 cm. Su 35 arčiau prie objekto galima “prikišti nosį”. Pvz.:
   Coffee #362/365

   Visa kita yra 50-uko naudai. Kokybė jo turėtų būti geresnė, “piešti” turėtų irgi gražiau:)

 • Paulius

  Taigi pasiėmiau FF ir DX objektyvus ir tavo pasakymas dėl lęšių dydžio nepasitvirtino. 50mm F/1,8D palyginau su šiame straipsnyje aprašytu 35-tuku. Man jų galiniai lęšiai pasirodė vienodi. O va FF objektyvo Sigma 70-300 net mažesnis už 35-tuko. Bet šitas palyginimas tikriausiai nekorektiškas dėl per didelio židinio nuotolių skirtumo.
  Ar tu man siūlei palyginti to paties židinio nuotolio objektyvus?

  • Lyginti pagal galinio stiklo dydį neverta, tai nieko nereiškia. Tiesiog teoriškai trisdešimtpenktuko projekcionuojamas vaizdas mažesnis ir neuždengia viso 35 mm. ploto. Tačiau praktiškai pats buvau uždėjęs šį objektyvą ant juostinių Nikon F55 ir FM ir galiu pasakyti, kad visas juostos kadro plotas buvo užpildytas. Tiesa, su kiek didesniu vinjetavimu nei įprasta.

 • Paulius

  Tuomet, vyručiai, taip ir lieka neatsakytas klausimas: kuo skiriasi FF ir DX objektyvai? Ar jie fiziškai kuo nors skiriasi. Juk ir FF yra gaminamas 35-tukas su F2.

 • Taigi, pasirodo, kad įmanoma ir su FF šį objektyvą naudoti. Jau yra keletas kadrų: http://www.flickr.com/photos/iksiukasan/sets/72157629111419145/

 • Renata

  Labas vakaras, turiu Nikon D40x, pirkau su standartiniu objektyvu, kuris netinkamas niekam :), turiu dar viena objektyva toki nikon 70-300mm f/4.5-5.6G, su tuo man viskas patinka iskyrus vien1 dalyka, vaikus namuose fotkinti labai sunku, reikalingas atstumas. Noriu paklausti ar sis objektyvas apie kuri cia kalbama tiktu fotografuoti bute ar ribotoje erdveje zmones. Aciu

 • Emilija

  Labas vakaras, norėčiau sužinoti, ar nekiltų problemų dėl vaizdo stabilizavimo su nikon d5100 bei šiuo objektyvu ?

 • robas

  Labas, turiu Nikon D5100 ir objektyva AF-S DX Nikor 18-105mm 3,5-5,6G ED.
  Kokius dar objektyvus patartumet isigyt? Fotografavimas: zmones patalpose, gamtoje.
  Aciu!

 • Povilas

  sveiki,
  kaip tik pamaciau klausima, kuris ir man labai aktualus,tik neradau atsakymo. :) ruosiuosi pirkti fotoaparata Nikon D7000 su objektyvu AF-S DX Nikor 18-105mm 3,5-5,6G ED. koki dar objektyva parekomenduotumet isigyt?
  mastau apie AF-S Nikkor DX 35mm 1.8G. ar geras butu toks derinukas? Fotografavimas :peizazai, zmones gamtoje ir patalpoj, portretai. laukiu atsakymo.:)
  dekui!

 • Vilmantė

  Laba diena,
  Labai norėčiau sužinoti ar tokio tipo objektyvai būna su vaizdo stabilizatoriumi?