Nuotraukos

Frozen Nemunas River | Prienai aerial
Tower | Birštonas aerial #12/365
Old town | Kaunas aerial #11/365
Frozen Nemunas River | Prienai aerial

Draugai

Naujų butų kaina.

Registrų centro paskelbti duomenys apie 12,6 proc.– tai buvo tik pradžia nekilnojamo turto rinkoje susidariusios situacijos. Bendrovė „Imobiliar“ pranešime teigė: “žemesnės kokybės ekonominės klasės butų kainos, sumažėjus paklausai, smuko net iki 30 proc., tuo tarpu vidutinės ir aukštesnės kategorijų butų kainos mažėjo vos 2-3 proc.”. Itin didelis procentas. Pažvelgus giliau, ekonominės klasės galima laikyti prasčiausios kokybės, ypatingai greitai “kepamus” butus. Pripažinkime, pastatyti didelį daugiabučių kvartalą- ypatinga užduotis. Jau nekalbant apie būsto kokybę, tačiau ir įvertinant aplinką (prisiminkime įrašą gyvenimas statybos aikštelėje).

Pavyzdys: nusipirkti butą užmiestyje už mažą kainą- viliojantis pasiūlymas. Tačiau pamačius kas siūlomą už tokią kainą, galima susidaryti priešingą nuomonę. Nesutvarkyti keliai, automobilių stovėjimo aikštelės, statybos atliekos ir kt.- visą tai pamačiau pasivaikščiojimo metu po Užliedžių km. (Kauno raj.) statomame daugiabučių kvartale. Nestebintų ir dar didesnis kainos kritimas (esant tokiai situacijai).

Puikiai situaciją atspindi „Imobiliar“ direktoriaus L. Andrulio žodžiai: „Drastišką kainų korekciją lėmė kai kurių nekilnojamojo turto vystytojų puoselėtos ambicijos parduoti daug ir brangiai, tačiau nebuvo kreipiamas deramas dėmesys į siūlomos prekės – būsto kokybę. Tai pirmiausia palietė naujus ir nepatyrusius rinkos žaidėjus, kurie į naujų statybų verslo traukinį įšoko jam gerokai įsibėgėjus“

Rinkos kaina, kuri buvo sukurta pastaruoju metu, keičiasi kai pirkėjas įvertina kainos ir kokybės santykį. Tuomet ir turime 30 procentų ar dar daugiau procentų krintančias būsto kainas.

Optimistiškesnis pranešimas- “Nekilnojamasis turtas – investicijų metas?“.

3 comments to Naujų butų kaina.

 • Ignore

  Kuo kuo… Bet siaulieciais banditais imobiliar ne trupucio netikiu.

  Aferistai

 • Butai

  Įdomiai čia. :)

 • Nauji butai

  …ne akcijiniai butai, galbūt akcijiniai jau ir seniai parduoti. Tačiau nenusiminkite, akcijiniai butai dažniausiai būna kuo nors prastesni – pirmas aukštas, prastesnis…