Nuotraukos

Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Sunset | Kaunas aerial #218/365

Draugai

Naujo būsto nuoma. Nauda ir valstybei, ir nuomininkams.

Būstas, nuoma

Renkantis gyvenamąją vietą, susiduriame su klausimu: nuomoti ar pirkti būstą? Dažnai pirmuoju variantu pasinaudoja mažesnes pajamas turintys gyventojai, taip pat nenorintys (bijantys) rizikuoti ir mokėti už paskolą kelis ar net kelioliką metų. Perkant būstą (tiek naują, tiek senos statybos), investuojame su tam tikra rizika. Investicija gali atsipirkti su kaupu, tačiau norint pakeisti gyvenamąją vietą susiduriame su keblumais. Reikia jį parduoti (neatmetam galimybės nuomoti, tačiau trūkstant lėšų būstui- pardavimas neišvengiamas). Nekilnojamo turto rinkos padėtis Lietuvoje šiuo metu sudėtinga, tad toks žingsnis gali būti nuostolingas.

P. Kudaras savo įraše “Kuo daugiau būsto savininkų, tuo daugiau bedarbių” pateikia JAV ekonomisto skaičiavimus. Pasirodo, jog “namų savininkų skaičiui padidėjus 10 procentų nedarbo lygis padidėja dviem procentiniais punktais”.

Lietuvos nekilnojamo turto rinkoje susiformavo “mados”, jog naujas būstas- tik parduodamas. Ypatingos kainos už kv. metrą, puikios reklamos kampanijos ir t.t. Žmonės skatinami įsigyti būstą.

Ir visgi naujo būsto nuoma gali turėti naudos ne tik gyventojams, tačiau ir valstybei bei statybos bendrovėms. Naudą gyventojams puikiai aptarė P. Kudaras. Remdamiesi JAV patirtimi, galime teigti, jog ir valstybė gali turėti naudos, t.y. nedarbo lygio mažinimui. Apie naudą statytojams galima būtų diskutuoti, tačiau apibendrinant galima teigti, jog tuomet būtų didesnis skaičius norinčių nuomoti naują būstą, todėl išaugtų paklausa, galima būtų statyti dar daugiau gyvenamųjų namų bei butų.

3 comments to Naujo būsto nuoma. Nauda ir valstybei, ir nuomininkams.