Nuotraukos

Frozen Nemunas River | Prienai aerial
Tower | Birštonas aerial #12/365
Old town | Kaunas aerial #11/365
Frozen Nemunas River | Prienai aerial

Draugai

Nauji butai Panevėžyje.

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose naujų būtų statybos vyksta labai intensyviai- statomi daugiabučiai, netgi daugiabučių kvartalai (pvz.: Jonučių miestelis). Pabandysime apžvelgti 5 pagal dydį Lietuvos miesto- Panevėžio- naujų būtų statybos rinką, kainas ir perspektyvas.

Panevėžyje naujų butų statybos mąstai ypatingai maži. Vos keletas projektų, vienas projektas didelis, butų paklausa maža.

Didžiausias projektas.

Vienintelis tokio mąsto ir šiuo metu aktyviai statomas (3 korpusas, 2 jau pastatyti) projektas- Klaipėdos g. 99, Panevėžys. Šio projekto rangovas- UAB “Edrija” ir partneriai.

Šalia Klaipėdos ir Projektuotojų gatvių sankryžos esančioje erdvioje 1.1 ha teritorijoje numatoma pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kurį sudarys trys 7-10 aukštų daugiabučių namų korpusai, požeminis parkingas, automobilių stovėjimo aikštelės kieme, apželdinta teritorija ir vaikų žaidimo aikštelės.

Pirmasis ir antrasis korpusai jau pastatyti. Pirmajame korpuse jau gyvena naujieji būtų šeimininkai, pirmajame pastato aukšte įsikūrusios komercinės patalpos. Laisvų butų nebėra. Antrajame korpuse, kuris jau šiuo metu baigtas, butai dar parduodami (kaina su pilna apdaila nuo 4250 lt. už kv. metrą). Iš viso jame 88 butai. Aktyviai statomas trečiasis korpusas. Jame suprojektuoti 71 dviejų ir trijų kambarių butai. Kainos šiame korpuse nuo 3980 iki 4350 Lt/kv.m. (plačiau apie kainas).

Verta paminėti, jog daugiabučio komplekso statybai parinkta vieta- ypač patogi. Čia pat yra Maxima prekybos centras, kitos parduotuvės (foto paslaugų, kirpykla, buitinės technikos salonas ir t.t.), turgus, visai netoliese įsikūręs prekybos ir pramogų centras Babilonas, kurio paslaugų, pramogų (artimiausiu metu čia bus atidarytas kito teatras Forum Cinemas) ir prekybos sferos vis plečiamos. Taip pat patogus susisiekimas su miesto centru. Autobusų sustojimo aikštelės- net dvi. Vos už keliasdešimt metrų nuo namo.

Kiti projektai.

Kitų statomų daugiabučių namų projektų apimtis mažesnė. Apie juos informacijos taip pat mažiau.

Suvalkų g. 4 statomas daugiabutis, kurio darbų pabaiga numatyta 2008 birželį. Tai 4 aukštų pastatas, kuriame parduodama 10 būtų (Ober-Haus informacija). Projekto vieta- visai netoli miesto centro. Butai parduodami su daline apdaila.

Pušaloto g. statomame 4 aukštų pastate, pirmajame bus įrengtos komercinės patalpos, kituose aukštuose- gyvenamieji butai. Kainos šiame daugiabutyje- nuo 4300 lt. už kv.m. (su daline apdaila).

Tiek parduodamų naujų butų projektų pavyko rasti. Kainos jų šiek tiek skiriasi. Didžiausiame projekte (Klaipėdos g.) už 4500 litų kainą galima įsigyti būtą su pilna apdaila, tuo tarpu Pušaloto g. siūloma dalinė apdaila. O kaina beveik nesiskiria.

Būtų pasiūla ir paklausa labai svarbus aspektas šiame straipsnyje. Nors Klaipėdos g. statomo daugiabučio antrasis korpusas jau pastatytas jau seniai, tačiau laisvų butų vis dar yra. Projekto rangovai tikriausiai ne veltui stato ir trečią korpusą. Pastebime, jog pasiūla šiokia tokia yra. Dėl paklausos galima diskutuoti, tačiau aktyvaus pirkimo nėra, tai faktas.

Komentavimas uždraustas.