Nuotraukos

Nemunas river | Kaunas aerial #216/365
Nemunas river | Kaunas aerial
Confluence Park | Kaunas aerial
Nemunas river | Kaunas aerial

Draugai

Kokią profesiją pasirinkti?

  • Kokią profesiją pasirinkti?
  • Kokioje aukštojoje mokykloje studijuoti?
  • Kokiame universitete studijuoti?
  • Ką studijuoti?
  • Išvažiuoti dirbti į užsienį?

Tokie ir panašūs klausimai kankiną kiekvieną jauną žmogų.

Drįsčiau teigti, jog sprendimas dėl savo ateities 12 klasėje vienas iš svarbiausių gyvenimo pasirinkimų. Žinoma, vien sprendimu ateitis nenulemiama, tačiau tai yra pradžia siekiant užsibrėžto tikslo.

Aukštasis ar aukštesnysis išsilavinimas?

Aukštesnysis išsilavinimas (arba aukštasis neuniversitetinis) labiau orientuotas į konkrečios srities specialistų paruošimą.

Universitetuose (aukštasis universitetinis išsilavinimas) suteikia studentui gauti profesionalų išsilavinimą, paremta gana plačiomis žiniomis, kurios susijusios tiek su studijuojama specialybe, tiek su gretimomis sritimis.

Reali situacija. Darbdaviai labiau vertina universitetinį išsilavinimą, svarbioms pareigoms užimti (pvz., valstybės tarnautojo- valdininko) būtinas universitetinis išsilavinimas.

Sprendimas- universitetas.

Šis abituriento pasirinkimas sveikintinas. Noras siekti žinių, tobulėti visada buvo svarbus ir vertinamas.

Lietuvoje yra 16 universitetų ir vieną pasirinkti nėra sudėtinga;) Pirmiausia nusprendžiame, kokiame mieste studijuosime. Neverta klausyti tų, kurie teigia, kad TIK Vilnius. Iš kitos pusės, yra specialybių, kurias pasirinkus, lieka Vilnius.

Pasirinkus miestą, nesunku apsispręsti, ar labiau sekasi- patinka tikslieji mokslai, ar humanitariniai. Taip susiauriname specialybių sąrašą. Tuomet pasitelkiame šiuolaikines informacines technologijas, lekiame kelių megabitų per sekundę (mbps) greičiu į pasirinkto universiteto tinklapį, atsiverčiame studijų programas ir žiūrime kokius dalykus reikės mokytis. Vėliau nereikės gailėtis dėl to, kokius dalykus teks mokytis.

Realybė: atsiranda tokių, kurie sužinoję, ką reikės studijuoti, keičia- meta studijas.

Pavyzdys: Kauno technologijos universitetas (KTU), Statybos inžinerija (čia mano sprendimas, dėl kurio nei kiek nesigailiu). Atsiverčiame studijų programą ir matome, kad pirmąjį semestrą reikės mokytis: Matematiką, Informatiką, Inžinerinę grafiką (tikrai įdomus dalykas), Chemiją (hmm… dėl šio dalyko aš nenorėjau, bet jis bus tik vieną pusmetį), Užsienio kalbą ir Kūno kultūrą (sportas sveikata). Apžiūrime ir kitus semestrus ir pasakome “jamam šitą specialybę” :D

Įvertinę, apsvarstę galimus variantus (jų turėtų būti mažiau po šių procedūrų), skubame įdėti į savo galveles tai, ko per 12 metų nespėjome.

Sėkmės!

Keletas naudingų nuorodų:

3 comments to Kokią profesiją pasirinkti?

  • Studijavau seniau Informologiją VU, daukas paklaus kas tai per velnias, aš atsakysiu kad tai Informacijos vadyba. Blevyzgų mokslas nieko konkretaus nebent kas su duomenų bazėm ir puslapiai visa kita iš visokių panelių ir bobų burnų einantys skiedalai apie žinių visuomenę, pokyčius ir bla bla. Parodija ne mokslas. Dėl neminėtinų dalykų teko mesti ši mokslą bir pradėti studijuoti Geodeziją. Žmonės žinoma kitokie, kaip pasakyti nu arčiau žemės kurie studijuoja ir pati specialybė išmokys tave daryti tai už ką tu tikrai gausi 5000 – 1000 per mėnesį. Patinka nes reali specialybė o ne kažksk pilstymas iš tuščio į kiaurą. Dar daug daug galiu pasakot jai kam įdomu susisiekit ;]

  • saule

    hmmm, pagaliau kaskas apsviecia tokias spec. grazus pavadinimai ir tiek. Laiku perskaiciau

  • nu o kas cia per specialybe kas ten susyje ka daryt?apie ka ji papasakok!