Nuotraukos

Nemunas river | Kaunas aerial #216/365
Nemunas river | Kaunas aerial
Confluence Park | Kaunas aerial
Nemunas river | Kaunas aerial

Draugai

Kaunietis.lt vagia

Dažniausiai pamatęs savo fotografiją be leidimo patalpintą internete, susisiekiu su redaktoriais ir pareikalauju, kad bent autorystė būtų nurodoma. Tačiau kai nukopijuojama ne viena fotografija ir kai istorija pasidaro labai “graži”, tylėjimas būtų negerbimas savo atlikto darbo (sukurto reportažo).

Istorija prasidėjo atsitiktinai pamačius tarptautinės kačių parodos fotografiją, patalpintą Kaunietis.lt straipsnyje ir dar sukurtu albumu ne tik su mano (Afoto.eu), ženklu, tačiau ir dar su Kaunietis lt. ženklu (angl. watermark).

Tuomet prasidėjo susirašinėjimas su Kaunietis.lt redaktore Indre.

:

Labas vakaras,
Visai atsitiktinai atradau savo fotografijas jūsų straipsnyje: http://kaunietis.lt/kaunas-naujienos/naujienos/quottarptautine-kaciu-parodaquot-vyko-kaune/
Žinote, jog neteisėtas fotografijų publikavimas yra vagystė?
Kiekvieną kartą geranoriškai sutinku, jog būtų publikuojamos nuotraukos. Tačiau kai randu jas kažkur interneto platybėse, man tikrai nemalonu. Ne tik dėl savęs, o dėl visų fotografų, kurie sunkiai dirba, kad sukurtų jas. O jūs tiesiog kopijuojate.
Taigi reikalauju, kad jos būtų panaikintos.

Kaunietis.lt:

Laba diena, visų pirma noriu padėkoti Jums už tai, kad sulaukėme Jūsų laiško, kitaip nebūtume sužinoję apie žurnalistės savivaliavimą, už tai ji yra nubausta. Norime Jūsų atsiprašyti.

Taip norėtume paklausti, kokią nuotrauką Jūs matote prie naujienos? Nes Jūsų nuotraukos yra išimtos.

Jau buvau apsidžiaugęs, kad viskas išimta. Tikrai, albumas su fotografijomis buvo ištrintas. Ir visgi pagrindinė straipsnio iliustracija palikta.

(jau piktai):

O jūs nematote nei vienos katės foto straipsnyje? Aš vieną matau… Ir ji yra mano..

Kaunietis.lt (gerai, kad ne blondinė redaktorė):

Paspauskite F5 Jūsų kompiuteris rodo seną informaciją.

Ir ji buvo teisi.. Straipsnio iliustracija pasikeitė.

Viskas gražu:) Nauja iliustracija:)

:

Manote, kad naujoji fotografija, kurią įdėjot ne mano?

…NEGRAŽU VOGTI…

Tarptautinė kačių paroda Kaune

Nepataikė! Antrą kartą iš to pačio vogti neprotinga, sakyčiau.

Tuomet man jau reikėjo išgirsti jos balsą. Išgirdau..

O istorija pasibaigė gražiu paveikslėliu. O galerija vis dar pasiekiama.

Viskas būtų taip ir pasibaigę, jei ne kita dalis.  Akyla fotografo akis pastebi matytas fotografijas:) Apvogti buvo taip pat ir Facebook.com bendruomenės Kas vyksta Kaune nariai (jie tikriausiai to net nežino). Nuo “sienos” surinktos fotografijos, uždėtas ženkliukas Kaunietis.lt ir sukurta galerija. Patogu ir greita… Šiuo metu galerija jau ištrinta.

Apibendrinimą palieku padaryti kiekvienam skaitančiam šią istoriją.

10 comments to Kaunietis.lt vagia

 • Geras. Nejau taip sunku šiais laikais paprašyt autoriaus leidimo ar išsigooglinti kitą nuotrauką su gera licenzija… :/

  • Tu manai, kad tokia “ale redakcija”, kuri net su savo darbuotojais nesusitvarko, gali ką nors numanyti apie licencijas ir pan. reikalus?

   Aš taip nemanau… Suvokimas tikriausiai toks: “o nuotraukos, o galiu įsidėti į savo PORTALĄ”.

   • Įdomi istorija. Panašiai ir man buvo nutikę. Vienok, pasižiūrėjau į kaunietis.lt portalą ir ten puikuojasi reklaminiai blokai – vadinasi yra gaunamos pajamos, puslapio apačioje uždėtas © su prierašu, kad visos teisės saugomos, vadinasi redakcija supranta, ką reiškia autorinės teisės ir licencija, o jei nesupranta, po pirmo sąskaitos apmokėjimo, pasidarytų atidesni.

 • kaunietis.lt, kedainietis.lt, jonavietis.lt, trakietis.lt, ignalinietis.lt ir visi panašūs -iečiai yra JOD’o (Jaunimo organizacijos darbas) aka Darba Partija nuosavybė. O kad ten bardakas ir iš pavadinimo aišku. Kartą mano ir draugo veidus radom kaip straipsnio iliustraciją nors nieko bendro su turiniu neturėjom nei vienas.
  Teko dar ir interviu rašyti į vieną iš tų portalų. Kone kiekvienas mano rašytas žodis buvo pakeistas “žurnalistų” be mano žinios.
  Dirba ten jaunimėlis, neišmanantys nei žurnalistikos, nei retkarčiais ir lietuvių kalbos, nei paprasčiausių etikos taisyklių.
  Visiškai tave palaikau ypač, kai pats buvau su panašiomis nesąmonėmis susidūręs.

  P.S. galėjai netgi ir pikčiau pabendraut, baimės būtum gerokai įvaręs :)

 • Tai reikalas paprastas – skundą į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją pagal Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą ir „raukit“ tą JOD’o „portalą“, jei ten jau tikrai yra kažkas neteisėto ir vyksta tokie dalykai. :)

 • Tas pats pastabėta ir su alytiskis.lt, bet jau ten po poros skundų viskas susitvarkė ir dabar lyg ir normaliai. Bet gal tik iš manęs nevagia.

 • Kolega

  Pataisykit jei klystu, bet jei ideda savo foto i facebook, kaip ir pasirasai, kad nuotraukos jau nebetavo nuoavybe :) O laisvai prieinama informacija ir netgi atrodo, jog perleidi teises facebook viesai kur nor ir kas nori publikuoti :)

 • Gera istorija!: )
  Sunku su teisėm apskritai visose srityse.

 • Japi

  Tokios istorijos internete kasdienybė. Tekstai, nuotraukos, net pačios idėjos pasisavinamos lengva ranka, o visi mandagūs susirašinėjimai tik jūsų kantrybės tikrinimas. Autorius atkaklus, sveikinu.