Nuotraukos

Xmas Tree | Kaunas #340/365
Xmas Tree | Kaunas
Xmas Tree | Kaunas
Xmas Lights | Kaunas

Kartu.lt vagia nuotraukas, nesuvokdami autorių teisių

Viskas prasidėjo atsitiktinai pamačius Kartu.lt pasiūlymą Delfi reklamoje. Akcijos pagrindinė nuotrauka “užkliuvo už akies” ir pasitikrinus savo archyve sutapo su mano padaryta fotografija. Apie norą naudoti nuotrauką nei Kartu.lt, nei akcijos organizatorius manęs neklausė.

Mano fotografija:

Kaunas Oldtown | Winter

Susisiekus su Kartu.lt., jie geranoriškai pašalino iliustraciją, tiksliau pakeitė kita. Tačiau būtent tai mane ir nustebino. Nauja iliustracija surasta būtent tokiu pačiu principu: Google paieškos sistemoje įvedus raktažodį “Kaunas Oldtown” (bent jau taip man ją pavyko rasti).

Antroji iliustracija atrodė taip:

Kartu_pavogta_foto_1_2

 

Google paieškos sistema nukreipia į iliustracijos originalą (didesnė foto).

Kartu_pavogta_foto_1

Susisiekus su Kartu.lt ir pasiteiravus, kodėl tokiu pačiu būdu buvo panaudota kita fotografija (apie tai autorius tikriausiai nesužinotų). Po ilgų pasakojimų apie autorių teises ir kad iš Google pasiimti fotografijos tiesiog negalima, man buvo atšauta: “Kol autorius nepareiškia pretenzijos, tol galime naudoti.”- teigė Kartu.lt atstovas.

Galiausiai ir ši fotografija buvo pakeista:

Vagystė_Kauno_foto_2

 

Komentarų po šito akibrokšto nebeturiu ir labai nesmagu, kad po garbingu Delfi vardu slepiasi neaiškus grupinio apsipirkimo portalas.

11 comments to Kartu.lt vagia nuotraukas, nesuvokdami autorių teisių

 • Dėl pinigų nesutarėt?

 • Tai vat šito mados klyksmo- fotografo kokių tai menamų teisių menamo pažeidimo nesuprantu. Tipo geriau, kad kažkokiam tai archyve niekam nematoma foto yra, ar googlėje kažkaip atsiradusi, tačiau nematoma geriau nei parodyta graži nuotrauka žmonėm?
  Racionalumą suprantu- pinigai, šiuo atveju už gražų darbą. Įsižeidimas, kad naudoja neatsiklausę- na taip.
  Bet kažkokių tai madingų teisių pažeidimas- gal net pateisina visokias LANVAS, jie šiuo atveju praktiški- daro pinigus.
  Nieko asmeniško prieš jus, ieškau atsakymo kas tos autorių teisės, kai nėra piniginio argumento.

  • Ji rodoma, o ne kažkur archyve dūla. Todėl ją įmanoma rasti (naudojantis paeiška). Ir jai sukurti naudojamas asmeninis laikas, technika. Dėl šitos priežasties jos tiesiog paimimas ir naudojimas uždirbti pinigus yra neteisingas autoriaus atžvilgiu.

   Už nuotraukos visuomet yra autorius. Ir jeigu manęs būtų paprašę, aš galbūt ir be atlygio būčiau sutikęs perduoti, kad ji būtų naudojama. Tačiau pas mus Lietuvoje dar toli gražu iki bent mandagaus paprašymo.

  • Tiesiai šviesiai tamsuoliui

   Jūs, matyt, apie intelektinę nuosavybę nesate girdėjęs, nes tokios nekuriate. Tai akivaizdu iš komentaro, kad su intelektiniais dalykais sunku. Kodėl savo sukurtą produktą reikia atiduoti už dyką? Fotografas investuoja savo laiką, talentą, techniką, o kažkokie neva verslininkai tiesiogine prasme pasivagia nuotrauką. Ir prieštaravimą tam dar drįstate vadinti fotografų mados klyksmu?..

 • Praplėtėte akiratį- kai naudojama komercijai, tai jau negerai, sutinku su jumis. Šito nepagalvojęs buvau.
  O kaip žiūrite į blogerius, kurie bent jau tiesioginės komercinės naudos kažin ar gauna, nebent labai populiarus puslapis? Kai pakopijuoja į blogą kad ir iš tos pačios google.

 • Šaunu kad vis parašai apie tokius nutikimus į blogą. Tokie poelgiai neliks nepastebėti. Atsiskleidžia tikroji “reputacija”, o ir paieškos sistemos atliks savo darbą…

 • NOOTFOR

  ech jum ka akis drasko kad naudoja internete paplatintas nuotraukas? pirma suraskit is kur istrauke nuotraukas ir kodel jos yra taip platinamos tada kelkit problemas…. Gaudikit platintoja o ne pirkeja gi elementaru kiekvienam atsiprasant idiotui yra aisku kad sustabdzius pasiula dinks ir paklausa….
  matomai neturit prie ko kabinetis (neginu ir kartu.lt jie nusizenge per savo neapdairuma)

 • Kevi Spaceras

  Tiesiai sviesiai vagia – aiskiai pasakyta ir parodyta faktais. Ka cia vyniojat i vata? Kokiais bukagalviais reikia buti, kad patingeti pirsto pajudinti. Fotikus turi visi 100%. Geriau atvaziuoti prie sporto sales ir pastatyti masina invalidu vietoj, o po to 2 val begti konvejeriu ir save pizoniskai rodyti, negu pastatyti masina 20 metru toliau, jug bus ne pizoniska ir ne bachuriskai. Taip ir islenda kalejimo mokykla.

 • Laura

  Na taip… Pagal kartu.lt mąstymą, jiems atrodo kad nieko neteisingo nedaro…