Nuotraukos

Sunset | Kaunas aerial #213/365
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial
Sunset | Kaunas aerial

Draugai

Kai kava ir energetiniai gėrimai nebepadeda.

Mokslininkai, gydytojai ir visi kiti kas netingi įrodinėja, jog kava (ne)naudinga (žalinga) žmogaus organizmui ir pan. Nebandysiu to nei paneigti, nei patvirtinti. Nėra prasmės.
Tokia pati situacija yra ir su energetiniais gėrimais. Red Bull, Selita, Battery ir kt. Kiekvienas platintojas-gamintojas teigia, jog jų gėrimas pats geriausias, nors galima pastebėti, kad visų jų sudėtis panaši. Bet ne apie jų sudėtį šįkart.
Nėra tokio studento, kuris nebūtų patyręs bemiegių naktų, varginančių koliokviumų, kontrolinių, egzaminų. Artėjanti sesija priverčia didžiausius studentautojus (nesumaišykit sąvokų studijavimas ir studentavimas) sunerimti ir susirūpinti išlikimu universitete. Todėl paskutinė naktis prieš atsiskaitymą būna lemtinga. Prasideda gilinimasis į aukštąjį mokslą.
Negalima sakyti, kad toks mokslas neefektyvus. Pasiruošti kartais užtenka ir tos vienintelės nakties (jei paskaitų metu kartais ką nors išgirsdavo, galbūt net netyčia pasižymėdavo savo konspektuose ir pan.).
Tačiau… Žmogus ne robotas ir miegas jam būtinas. Bet kai reikalas “prispiria”, reikia ieškoti būdų kaip apgauti savo organizmą. Kaip žinia, studentai be galo išradingi. Kavos marios, energetinių gėrimų šaltiniai tuomet tampa geriausi draugai.
Eksperimentas “Keičiame dieną su naktimi arba kaip pasiruošti dviems atsiskaitymams per dvi dienas.
Eksperimento trukmė– 2 paros.
Tikslai. Praktiškai įsitikinti kavos ir energetinių gėrimų poveikiu organizmui ir be abejo pasiruošti atsiskaitymui.
Pasekmės. Neskaudžios ir nepavojingos gyvybei.
Rekomenduojama patirti tai tik būtinu atveju.
1-oji diena. Po saldau ir visos nakties miego paskaitos ne tokios ir sunkios. Viskas teka sava linkme. Sudoku, diskusijos apie nieką ir retkarčiais dėstytojų klausymas. Diena praeina, ateina vakaras.
1-oji naktis. Ankstyvas vakaras- laikas miegoti. Žadintuvas suskamba ne ryte, o vidurnaktį. Pabusti žvaliam tiesiog neįmanoma, todėl žadintuvas pasukamas dar vieną valandą į priekį. Po valandos vėl tas pats. Tik šįkart jau nebėra kur dėtis ir tenka prabusti. Stiprios kavos puodelis. Poveikis minimalus, bet kažkas darosi. Kelios valandos mokslų ir vėl laikas miegoti. Pirmą naktį neverta mokytis iki ryto.
2-oji diena. Rytas kaip ne keista labai energingas. Energetinis gėrimas veikia. Bet neilgai… Po pietų jau jaučiamas nuovargis ir energijos stygius.
2-oji naktis. Situacija kartojasi, ankstyvas vakaras- laikas miegoti. Ryte laukia ypatingai svarbus atsiskaitymas, todėl žadintuvas “prisukamas” apmąsčius kiek valandų reikės mokytis ir pan. Po vidurnakčio situacija vėl labai panaši. Šio mokymosi privalumas tas, kad palyginus lengva “krauti” žinias į galvą. Nenumaldomai artėja ta valanda, kai jau reiks lėkti iš namų ir skubėti pademonstruoti savo sukauptas žinias. Tik kažkodėl jau kava nebeveikia…
Lemtinga diena. Sugebėjimų demonstravimas prabėga nepastebimai. Miego nesinori, tik beprotiškai skauda galva (įtemptas mąstymas ir skubėjimas atlikti kuo greičiau vis dėlto daro savo). Dar vienas kavos puodelis išgelbėja nuo tvinkčiojimo galvoje, bet tada pasireiškia dėdė Miegas. Paskaitos praslenka labai lėtai ir vis dažniau pasireiškia žiovulys.
Reziumė. Atsiskaitymai parašyti gerai. Kava ir energetiniai gėrimai padeda šiek tiek, bet be miego jie darosi neveiksmingi ir tenka po visų atsiskaitymų saldžiai išsimiegoti.

10 comments to Kai kava ir energetiniai gėrimai nebepadeda.

 • toji weploji ;)

  nu gerbemasaj pirmosios nekteles neisgelbejo nei puslitris kawos, nei suwokimas , kad po poros wal atsikaitymas:atsikeliau, perskaiciau karta nepilna, smigau.rezultatas: del nesuwokiamaj geros destytojos sirdies gawau teigiama.. ir kazkaip nebesinori teip rizikuot ir snuduruot walgykloj ;)

 • mieloji weploji, sakyčiau Jūs padarėte esminę klaidą :P Eksperimento trukmė- dvi paros. O Jūs, norėdama greitų ir efektyvių rezultatų, kaip ir tikra studentė pasirinkote paskutinę naktį. Jei būtumėte užmigusi pirmąją naktį, liktų antroji… O dabar beliko džiaugtis dėstytojos gerumu.

  P.S. tai ar viskas ok su Rumšu???

 • weploji

  gerb.autoriau, neneigsiu esu tikra studente ir rinkaus paskutine nakty, tixliau jiji mane pasirinko, kadangi pirmaja naktele zadintuwas liko neisgirstas ir jei ne mamos rupestis paskaitose buciau neapsilankius…

  P.S. Rumso tewynes akmenis patrypus pasijutau geriau tik akimirka trumpa, o jis paliko tox pat pirdzius ;D

 • weploji, reiškiasi per artėjančią sesiją bus galima išbandyti šio eksperimento veiksmingumą. Labai tikiuosi, jog Jums pavyks.;)

  Jam reikia paskatinimo- miniako :D Kitais atvejais jis nesukalbamas. Žinoma, jei gimei po laiminga žvaigžde ir abu koliai buvo nusirašyti pagirtinai, tuomet jo rankos irgi surištos.

 • Kastis

  Reikejo su Cocaine drink bandyma daryt:) 280mg kofeino vienoj skardinej labai gerai isspiria!

  Drink COCAINE!

 • Kristina

  As pastoviai mokinuosi tik 2 paskutines naktis, paskaitas lankau ir viska konspektuoju, bet per 2 naktis viska galima ismokti, aisku padeda energetiniai gerimai, beveik visus juos isbandziau ir geriausiai veikia selita energetiniai gerimai…

 • atene

  Man per sesija kava apskritai neveikia, o i energetiniu puse net ziuret negaliu. Slykstu!Geriu tonussan piliules. Zolinis, augalinis, naturalus preaparatas. Mieguistuma salina, ir siaip- nuovargi, stresa. Maisto papildas, tada ir kitu geru dalyku organizmui teikia. Kam kist ta chemija i save?

 • Tas papildas irgi neaišku kiek natūralūs.

  Natūralu yra tai, kas užauginta pas močiutę kaime. O daugiau… Net nežinodami vartojame tokias medžiagas, kurios tikrai nepadeda organizmui.

 • Vitaminas

  Maža ištrauka apie Tonussan:
  Jis susideda iš juodojo eleuterokoko. Jo šaknyse ir jų ekstraktuose yra tonizuojantį ir adaptogeninį poveikį turinčių medžiagų eleuterozidų, todėl eleuterokokų preparatai pasižymi tokiomis savybėmis:
  • stimuliuoja centrinę nervų sistemą, pasireiškus fiziniam ir protiniam nuovargiui,
  • didina darbingumą,
  • mažina nuovargį ir mieguistumą,
  • gerina bendrąją savijautą,
  • didina organizmo atsparumą įvairių neigiamų fizinių, cheminių ir biologinių faktorių (perkaitimo, perkrovos ir kt.) poveikiui.
  Visisškai naturalus ir sveikas!

 • Mega

  Pritarsiu Vitaminui, tik gal kiek ne iš vaisto anotacijos pusės, kiek savo patirties..
  Tenka daug dirbti, o kartu – ir daug važinėti darbo reikalais iš vieno miesto į kitą, tai, patikėkit, kokius nuovargio dydžius esu pajautusi. Tuo metu, atrodo, visiškai vienodai, vairuoji tu, ar gatve eini, ar prie stalo sėdi – atrodo, padėsi tuoj galvą ir užmigsi. Tada irgi susiprtau, kad nieko čia nebus, ir reikia kažką daryti.. O juk neprigersi kasdien tų energetinių gėrimų, plkisu dar ir tai, jog graužia skrandį man nuo jų.. Tai kaip ir Vitaminas minėjo, pasirinkau Tonussan, nes darėsi baisu dėl organizmo tokios būklės. Gėrriau ir tebegeriu jį jau daugiau nei du mėnesius – jis augalinis, tai netenka jausti jokių skrandžio graužimų ar pan. dalykų, ir, kas svarbiausia, tikrai veikia – dabar net visas organizmas, bendra jo būklė, veikiau, kurkas geresnė, ir nebėra tų tokių momentų, kai energijos nebeturi, ar mieguistumas nežmoniškas apima.
  P. S. O dar ir nebrangus daiktas, kas, šiuo metu, kone visiems aktualu ;)