Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

Festivalis “JAUNA MADA”

Gegužės 13 d., Kaune, „Girstučio“ rūmuose įvyko tarptautinis festivalis “Jauna mada”. Keista, bet renginys vyko sekmadienį. Nors dauguma dalyvių buvo moksleiviai ir kitą dieną jų laukė mokykla.

Festivalio dalyvių buvo be galo daug. Jau nuo pat ryto iš visos Lietuvos (ir ne tik) suvažiavo daugybė žmonių. Tokio lygio renginiui buvo ir nebūdingų elementų. Svečiai buvo įkurti tiesiog rūmų koridoriuose. Iki pat pasirodymų trūko informacijos apie pasirodymo laiką ir pan. Tačiau tai nesutrukodė paruošti ypatingus pasirodymus ir pakankamai gausiai susirinkusiems žiūrovams parodyti savo kolekcijas.

Pirmoji renginio dalis
Įprastos mados dizainerių sukurtų drabužių pristatymai. Buvo pristatyta 21 kolekcija. Nors ir choreografija, manekenų pasirodymai buvo “atidirbti” idealiai, tačiau eiliniam žiūrovui trūko kažko unikalaus ir įdomaus. Renginio metu lydėję nesusipratimai nesuteikė nei organizatoriams, nei vedėjam profesonalumo. Galbūt dėl didelio skaičiaus dalyvių kilo bėdų dėl kai kurių dalyvių pasirodymo- kai kurie tiesiog neįvyko. Panevėžyje vykęs jaunimo šiuolaikinio meno fiesta “Išdykęs stilius 2006” buvo tikrai profesionaliau organizuota. Jame nekilo bėdų nei su dalyvių pasirodymų, nei dėl vedėjų kompetencijos. Meistriškai renginį vedė panevėžietis Laimonas Cvirka, nuolat keisdamas savo įvaizdį, o jam talkino milžiniškas raudonas šuo.

Antroji dalis
Alternatyviosios mados dizainerių sukurtų drabužių pristatymas. Ši dalis buvo daug patrauklesnė žiūrovams. Šou elementai suteikė pasirodymas daugiau įdomumo ir originalumo. Virš 20 kolekcijų ir visos turėjo išskirtinių savybių. Apelsino žievelės, klevo labai ir kt.- niekad nepagalvotum, kad galima sukurti iš jų žavingus drabužius. Jaunosios dizainerės tai įrodė.

Ypatingas dėmesys panevėžiečių kolekcijoms.

Kolekcijos “Kito kalibro asmenybė” autorės – panevėžietės moksleivės Viktorija Českauskaitė, Kotryna Tomkevičiūtė ir Vaida Grigonytė savo kolekciją sukūrė iš apelsinų ir mandarinų žievelių. Kolekcija laimėjo pirmąją vietą alternatyvios mados dalyje. Tai jau antras šios kolekcijos laimėjimas. Panevėžyje vykusiame renginyje “Išdykęs stilius-2006” ji užėmė 4 vietą.

Kolekcijos “Praeitos nakties košmaras” autorės Vilma Vapsvaitė, Rasa Mikeliūnaitė ir Jolanta Valentavičiūtė nustebino žiūrovus keisčiausiais personažais, vilkinčiais įspūdingus kostiumus, šiurpulius kelianti muzika (kompiuterių žaidimų garso takeliai, grupės “Apocalyptica” ir “Cradle of Filth”) ir scenoje per miegus besiblaškantis vaikas, kuriam ir sapnuojasi tas košmaras. Pasirodymo pabaigoje angelas apsaugo vaiką nuo mistinių personažų. Kolekcija gavo Grand Prix apdovanojimą (Panevėžyje vykusiame renginyje “Išdykęs stilius-2006” užimta pirmoji vieta).

12 comments to Festivalis “JAUNA MADA”

 • ne… tik teko dalyvauti.. tai ir parašiau ;)

 • kristuzhe

  man ir teko dalyvauti, organizawimas buwo tiesiog klaikus: rengtis kai kam teko koridoriuose, repeticijos labai nesiderintos, kai kurie kolektyvai neatwyko, taciau niekas apie tai nezinojo, muzika lejdo dalywiams nespejus atsistoti i sawo wietas, wedejas nemoka skajtyti ir ish wiso balaganas :D ziaurumas…

 • taip sutinku… nesibangiant mūsų pasirodymui užtilo muzika. Buvau šokiruotas. Pati ekefektyviausia pasirodymo dalis nuplaukė šuniui ant uodegos. Ir ką gali padaryti??? Nieko…

 • waw kiek daw primakliawotha cia…..nu dydzejus tai wapse koks asilas..;Dnet muzikas paleidzia kada nori..ir programa pats sumaise vietoj estu atidarymo paleido latwius,nu wapse kaip jie koliojosi su ta renginio organizatore..ujijiuj…meas tay buwom pankai ir aisq dryzuothy.bet man seip labai patiko..nu tay wa mes tai nieka nelaimejom tai bl..krc…net fotkiu neidejo is to renginio is wis wapse…

 • gal neturėjo fotografo :D

 • Anonymous

  manau, kad sis festivalis parode, kaip nereikia daryti festivalio

 • Anonymous

  negalima elgtis taip su sveciais is uzsienio, kurie net nesuprato ne vieno zodzio. kur vertejas?
  organizavimas-prastas
  gerai cia kazkas pasisake-balaganas…geras apibudinimas

 • Anonymous

  zmogus, kuris organizavo turi pagalvoti , ar jam tikrai verta organizuoti tokius renginius…
  DIDZIULIS PAGYRIMAS VISIEMS DALYVIAMS. YOU ARE WONDERFULL.
  MOKYTOJAI, VADOVAI, MOKINIAI, JUS BUVOTE TIESIOG SUPER. SEKMES KURYBOJE.

 • kad verta, tai nekyla net abejonių.. taÄ?iau… iÅ¡ organizacinės pusės trÅ«ko kompetencijos.

 • Anonymous

  na matau ne as viena pastebejau, kad organizatoriai gyvenime normalaus renginio nesugebetu suorganizuoti….ka jau kalbet mes isvis pasirepetuot negavom..vedejai miegojo…na tikriausiai gilioooooj komoj buvo…ziurovu buvo penki…na ir tie po puses renginio isejo….kur matyta kad renginys 6.5valandos truktu????ir dar uz dalyvavima 50lt nuplese…grynas pinigu kalimas….p.s.vienintelis geras dalykas buvo tas kad teisejai buvo nesaliski

 • sutinku.. nors kartą buvau patenkintas vertinimo komisijos darbu. ;)