Nuotraukos

Xmas Tree | Kaunas #340/365
Xmas Tree | Kaunas
Xmas Tree | Kaunas
Xmas Lights | Kaunas

Ikrauk.lt: Įkraukim žinių!

Naujienų portalai ir ypač spausdintinė spauda išgyveną sunku laikotarpį. Aktualiausios naujienos apskrieja pasaulį vos per keletą minučių. Kad ir kokio dydžio redakcija būtų, tačiau aprėpti viso informacijos srauto neįmanoma. Į pagalbą ateina šių dienų “žurnalistai”- eiliniai žmonės, apsiginklavę fotografuojančiais ir filmuojančiais aparatais (dažniausiai pakanka net telefono).

Šiuo metu Facebook socialinis tinklas yra didelė naujienų agentūra. Puslapis “Kas vyksta Kaune” ir visi kauniečiai tai ne kartą įrodė, kuomet iš įvykio vos po kelių akimirkų paskelbiamos nuotraukos, filmuota medžiaga. Visgi tokia “naujienų agentūra” turi trūkumų. Informacija padrika, nesudėliota vienoje vietoje ir t.t.

Norint skleisti žinias, galima pasitelkti ir tinklaraštį. Tačiau turėti savo tinklaraštį ir nuolat atnaujinti jame informaciją yra labai sunku. Tam reikia daug pastangų ir laiko, kurio mes turime vis mažiau. Tuo labiau, kad suburti skaitytojų auditoriją yra dar sudėtingiau. Šiuo metu itin aktualus 15min produktas- Ikrauk.lt. Pagal pranešimą spaudai, jis startavo 2009 liepą. Tuo metu visiškai netikėjau jo ateitimi ir poreikiu. Galima buvo prisegti vos porą nuotraukų, tinklapio dizainas buvo neišbaigtas.

Pasidalinti informacija labai paprasta: sukuriamas vartotojo profilis, naujienos rašymo aplinka visiškai nesudėtinga, tačiau funkcionali. Galima pasidalinti nuorodomis, video medžiaga, nuotraukomis. Pranešimas priskiriamas vienai iš 6 temų (15min, aktualu, fotopolicija, laisvalaikis, naujienos ir sportas) ir atsiranda Ikrauk.lt puslapyje. Įrašus galima komentuoti prisijungiant su Facebook sąskaitą, pasidalinti su draugais. Beje, įdomiausios „Įkrauk žinių“ naujienos patenka į pagrindinį portalo 15min.lt puslapį.

Ikrauk.lt turi ir trūkumų. Tam, kad jūsų straipsnis būtų paskelbtas, reikalingas administratoriaus patvirtinimas. Pabandžius paskelbti naujieną, ji atsirado ne iš karto. Tai labai svarbu, nes naujienos turi būti publikuojamos akimirksniu. Žinoma, administratorius reikalingas. Kitaip “Įkrauk žinių”  straipsnių kokybė nesiskirtų nuo “Facebook” srauto, tačiau norint, kad produktas atliktų savo funkciją, administravimas turėtų vykti greičiau.

15min įrodė ne tik, kad galima kurti nemokamą laikraštį, bet ir operatyvų internetinį portalą, kuriame informacija apie vykstančius įvykius pateikiama labai sparčiai ir informatyviai. Žinoma, pasitelkiant į pagalbą skaitytojus.

7 comments to Ikrauk.lt: Įkraukim žinių!

 • Įkrauk man nepatinka ties keliomis vietomis – kadangi reikalingas redaktoriaus patvirtinimas, o jis nėra žmogus, dirbantis 24×7, eliminuojamas operatyvumas.

  Ir antra – publikuojamos informacijos kokybė. Ar dvi nuotraukos ir viena eilutė teksto sprendžia situaciją? Mano manymu, jei info tik tiek, puikiai tinka ir FACEBOOK platforma.

  Aišku, nesakau, kad FACEBOOK’as visagalis ir sprendžia visas gyvenimo situacijas, susijusias su informacijos publikavimu, bet pas jį bent jau redaktoriaus patvirtinimo nėra:)

  • Tai redaktoriaus paskirtis tikriausiai ir yra Kokybė. Kita vertus, kartais naujiena iš dviejų nuotraukų ir teksto eilutė yra svarbi.

   Dar vieną išeitį sugalvojau: tarkim patikimų vartotojų grupė, kurios įrašai atsirastų iškart,t.y. be redaktoriaus patvirtinimo.

   Arba pačių vartotojų įtraukimas į straipsnių administravimo procesą.

   Išeičių yra daug:)

 • N97 ir aš norėčiau, bet patingėjau rašyti. Gal dar yra laiko :D

 • Aaa, čia konkursinis rašinys:) O aš taip rimtai pagalvojau, kad Andrius sugalvojo, kad jam reikia Įkrauk papopuliarinti:)

  • Nušoviau du “zuikius”:)

   Įkrauk projektas mane senokai jau domina ir vis stebiu jo vystymosi procesą. Žinoma, manęs netenkina tai, kad mano paskelbta naujiena sraute atsiranda po pusdienio (ar greičiau- nežinau).

 • tada šitą naujieną atmoderavo girtas redaktorius:) http://ikrauk.15min.lt/naujienos/13075

  Bet man toks jausmas, kad facecontrol’o skelbiamai informacijai ten iš vis nėra…