Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

Euro-vizija (eurovizija)! Finalas…

2006 – 05 – 20, Graikija, Atėnų Olimpinis kompleksas. 51 Eurovizijos konkurso finalas, kuriame dalyvavo 24 šalys, įvyko. Vedėjai (Sagio Rulas ir Maria Malinous) nusileido “iš dangaus” ir paskelbė konkurso pradžią. Sausai prikimšta salė turėjo galimybę gyvai pamatyti tai, ką visa Europa stebėjo TV ekranuose. Helena Paparizou (praėjusių metų nugalėtoja) užvedė salę su daina. “My Number One”.

Finalo rezulatai:
rezultatai

Šveicarai (Six4one, “If we all give a little”) pasirodė pirmieji. Įvairaus amžiaus atlikėjai, stilingi kostiumai ir prasmingi dainos žodžiai “…jeigu mes visi padarytume bent nedaug…”. Tikras Eurovizijos standartas. 17 vieta tai parodė. Europai standartai nebepatinka.

Moldova (Arsenium with Natalia Gordienko, “Loca”) – “vežanti” daina, bet pasirodymas navykęs.Jaunoji atlikėja Natalia (18 metų) ant scenos liko tik su apatiniais. Po to juos pakeiketė daili vestuvinė suknelė.

Izraelis (Eddie Butler, “Ze hazman”) – juodaodžių kompanija ir dvi blondinės. Žinoma, Eurovizija nebūtų Eurovizija, jei nebūtų ir jau šio konkurso simboliu tapusios stambios moteriškės. Net trijuose pasirodymuose galima buvo išvysti…

Latvia (Cosmos, “I hear your heart”) – unikalus pasirodymas, kurio Europa neįvertino. Jo metu nebuvo panaudotas joks instrumentas, nebuvo jokių fonogramų. Muzika kuriama balsu. Pagirtina.

Norvegija (Christine Guldbrandsen, “Alvedansen”) – kaip pati Kristina pasakė, “stebuklinga folkdaina su daugybė smuikų”. Tačiau… Stebuklas buvo tik smuiku grojama muzika. o daugiau?..

Ispanija kolektyvas Las Ketchup su daina “Bloody Mary”. Las Ketchup išgarsėjo Europoje su viena daina ir viskas. Tikriausiai dėl to taip gausiai salė plojo po pasirodymo. Pasirodymo metu vyko savotiški du pasirodymai: pora (beje, mergina kažkodėl buvo nuskusta plikai) ir 4 raudonai apsirengusios panelės.

Malta (Fabrizio Faniello, “I do”) – absoliutus standartas. Paskutinė vieta, vienas vienintelis taškelis…

Vokietija (Texas Lightning, “No no never”) – smagus “country style” pasirodymas. Puikiai atrodė kaktusai ant scenos. Perteikta nuotaika, puiki apranga- vokiečiai padarė šou ir tiek.

Danija (Sidsel Ben Semmane, “Twist of Love”) – jauniausia dalyvė – 17-metė moksleivė, smarkus balsas, pasirodymas su brake dance elementais. Tačiau dėl kažkokių priežasčių nebuvo įvertinti. Galbūt patirties trūkumas.

Rusija (Dima Bilan, “Never let you go”) – džnisai ir trumpomis rankovėmis marškinėliai su 10 numeriu- orinigalu. Pasirodymas su teatro elementai (iš fotepiono išlindo balta mergina). Užvedanti daina + originalus pasirodymas = 2 vieta.

Rumunija (Romania, Mihai Traistariu, “Tornero”) – prognozuotas nugalėtojas liko 5 vietoje. Pasirdymas pasirodė standartinis, daina puiki. Apranga: kostiumas ir inkariukai (tikiuosi visi žinote kas tai?..).

Bosnija ir Hercogovina (Hari Mata Hari, “Layla”) – įdomus pasirodymas, prasminga lyrinė daina (…aš išeinu todėl, kad mylėjau…). Pelnyta 3 vieta.

we are the winners! Nors ir buvom nušvilpti, bet 6 vieta- tai geriau nei galėjo būti. Išsiskiriantis pasirodymas, idėjinė daina, kurios ne visi suprato….

Suomija (Lordi, “Hard rock hallelujah”) – viskas tuo ir pasakyta… Daina, verta pirmosios vietos + originali apranga = kitais metais Euovizija Suomijoje. 1 vieta.

Hard Rock

Prancūzija (Virginie Pouchain, “It était temps”) – lyriška, prancūziškai atlikta daina (“…bėgti paskui idealą…”). Nieko neišsiskiriantis pasirodymas.

Airija (Brian Kennedy, “Every song is a cry for love”) – gitaros akordai, už širdiens griebianti daina, puikus solo. Nuostabu, kai vienas žmogus ir jo balsas pakeri tokią plačią auditoriją.

Švedija (Carola, “Invincible”) – charizmatiška asmenybė, audringa daina, subtili apranga, puikus balsas. 4 vieta.

Armėnija (Andre, “Without your Love”) – pop ir etnomuzikos mišinys, atskleidžiantis armėnų dvasią pasirodymas. 8 vieta.

Šiemetinė Eurovizija buvo įdomi. Skandalai, puikus žurnalistų darbas suteikė konkursui dar daugiau žavesio. Tikiuosi, Lietuva pagaliau suprato, jos standartų Europai nereikia! Buvome nušvilpti… Ir kas??? Tačiau mus prisimins: A. Mamontovo interviu su žurnalistais, M. Mikutavičiaus pažadai pasimylėti, A. Lukošiaus “ardymasis” scenoje- žavu!

5 comments to Euro-vizija (eurovizija)! Finalas…