Nuotraukos

Forest | Birštonas aerial
Ice melting | Birštonas aerial
Sky | Birštonas aerial #16/365
Forest | Kaunas county aerial

Draugai

“Ė propaganda!”- mokomės rašyti lietuviškai.

Ė propagandaJau seniai buvo gimusi mintis surengti kažką panašaus. Galbūt laiko trūkumas, galbūt tingėjimas ar kitos priežastys privertė dar kažko laukti. Džiugu, jog atsirado bendraminčių. Cloo sugalvojo akciją- propagandą “Ė propaganda”, webdu.nulis savo bloge paminėjo ir prisidėjo prie šios propagandos.Kai tik įsigijau pirmąjį savo PC (tai buvo laaabai seniai), bandžiau stengtis rašyti lietuviškais rašmenimis. Iš pradžių tai buvo labai sunku, vėliau įprasta. Net nebesinorėjo rašyti “šveplai”. Galiausiai net ir trumpųjų žinučių(sms) rašymas pasidarė kitoks. Sms’us pradėjau rašyti taip pat su lietuviškais rašmenimis. Tam labai pagelbėjo T9. Žinoma, iš pradžių buvo labai sunku rašyti “kitaip”, bet po kelių dienų sms’ai rašėsi daug greičiau nei įprastai. Palyginimui žodį LABAS parašyti įprastu būdu reikia paspausti klavišus 12 kartų, tuo tarpu naudojant T9 užtenka ir 5 kartų. Daugiau nei du kartus mažiau klavišų paspaudimų. Nejau ne puiku?

Gerbkime savo kalbą!

[poll=5]

11 comments to “Ė propaganda!”- mokomės rašyti lietuviškai.

 • weploji

  o kodel nera kartais? as naudoju juos bet newisad tad netinka visada ir niekada.taciau nepasakyciau kad labaj retaj.todel reikalauju dar wieno punktelio KARTAIS ;))

 • Hm… Drįsčiau teigti, kad labiau jums tiktų “labai retai”, nes iki šiol neteko matyti, kad rašytumėte lietuviškai;P~

  Bet jei jau REIKALAUJI, tebūnie kaip nori.;)

 • weploji

  gerb autoriau, jej jum neteko matyt manes rasancios lietuwiskaj dar nereiskia kad teip nerasau ;)p nuosirdziai dekoju uz atsizwelgima y mana reikalawima ;D

 • am… man dar lieka viena viltis. Galbūt sms rašote lietuviškai :D Bet jaučiu, jog mano viltis bus sudaužyta tuomet, kai gausiu jūsų sms (jei kada nors taip bus) :D

 • weploji

  nu kagi teks pradet lituwiskaj smsus kalt kad tik jusu trapiu wilciu nesudauzyciu…
  P.S jusu weideliu grazumas nispasakytas :D

 • Būtų tiesiog nuostabu, nes kol kas nepamenu, kada būčiau sulaukęs lietuviškais simboliais parašyto sms. :love:

 • Sveikinimai Ė propagandai!

  KAdaise turėjau panašių minčių, tik nesugalvojau tokio taiklaus šūkio ir vėliavos.

  Apie telefonų galimybes SMS lietuvybės srity rinkau žinias čia:
  http://papartis.infoseka.lt/sms.htm

  Susisiekiau su Nokia ir Sony Ericsson atstovais Lietuvoje ir jie žada imtis normalaus SMS sulietuvinimo

  Sėkmės!

 • Ryti, puiki idėja sukurta ;-) gaila, kad labai mažai telefonų aparatų pateikta lentelėje.

 • Weploji, nepyk, bet susidaro įspūdis, kad jei ir rašai lietuwiskaj, tai tik kartą per mėnesį mokyklai ką nors :)

 • Esminis dalykas rašant kompiuteriu lietuviškai – kokį klaviatūros išsidėstymą naudoji? Populiarusis „raidės ant skaičių“ išdėstymas yra baisiai neergonomiškas, tiek dėl dažnos būtinybės perjungti jį norint pasiekti simbolius, tiek dėl to, kad raidės išsimėto per keturias eilutes vietoj trijų. Aklai greitai rinkti juo turbūt neįmanoma.

  Atsakymas yra lietuviška standartinė klaviatūra puslapyje http://ims.mii.lt/klav/ .
  Prie išdėstymo priprantama per savaitę, anglišką klaviatūros išdėstymą galima išmesti iš kompiuterio net ir programuotojui – visi simboliai yra. Išdėstymų nebereikia perjunginėti, teksto rinkimas smarkiai pagreitėja. Anksčiau, su raidėmis ant skaičių, rašymas lietuviškai reikalaudavo papildomo galvojimo, dabar gi šveplasis rašymas reikalauja papildomų pastangų.

  Visiems rimtai nusiteikusiems lietuviškai rašyti rekomenduoju pereiti. Tiesą sakant, nebesupratu, kaip išvis dar galima naudotis „Lithuanian Numeric“ išdėstymu :)

 • weploji

  kastauyra, nepykstu visiškai, taciau teks nuvilt – susidarėt klaidingą įspūdį :shock: :lol: