Nuotraukos

Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Darius and Girėnas Stadium
Sunset | Kaunas aerial #218/365

Draugai

Alkoholis ir automobilis- nesuderinami.

Alkoholis

Tikriausiai nereikia pasakoti apie alkoholio reakciją žmogaus organizmui. Dažnai pasitaiko situacijų, kai automobilis “pasimaišo” esant pavartojus alkoholinių gėrimų. Juk reikia po vakarėlių grįžti į namus, “pasirodyti” prieš draugus, koks “neva kietas esu” ar tiesiog papildyti alkoholio atsargas. Žinoma, tuo metu apie savo ir aplinkinių saugumą nepagalvojama.

O reikėtų… Nes šiuo metu situacija yra nelabai graži (per švelniai pasakyta). Televizija ir spauda mirga nuo pranešimų apie girtų vairuotojų sukeltus eismo įvykių. Atskirų atvejų minėti neverta. Kai kurie nuskamba itin garsiai ir plačiai. Ir visgi, ne tai svarbiausia.

Svarbiausia yra tai, kad kiekvienas asmuo (šiuo atveju vairuotojas) turėtų pirmiausia pakeisti savo požiūrį į alkoholį “vartojamą kartu su automobiliu”. Netgi nedidelis kiekis alkoholio turi poveikį ir dėl jo gali nukentėti ne tik pats vairuotojas, tačiau ir visai nekalti aplinkiniai. Kas ir yra skaudžiausia.

Nuo sausio 1 dienos neturintiems 2 metų vairavimo stažo leistinas alkoholio kiekis organizme- 0,2 promilės. Visiems kitiems vairuotojams- 0,4 promilės.

Aš manau, jog automobilis ir alkoholis neturėtų būti leidžiami įstatymo. Žinoma, tos ribos minimalios, tačiau yra. Kai kuriose šalyse visiškai uždrausta vairuoti išgėrus.

Aš už vairavimą be alkoholio!

Eismas

15 comments to Alkoholis ir automobilis- nesuderinami.

 • Palaikau 200%! Girtas už vairo – žudikas. Teko jaunesniam ir durnesniam būnant važiuoti šiek tiek išgėrus, bet tai buvo pirmas ir paskutinis kartas..

 • Ramai, man irgi teko sėdėti šalia išgėrusio vairuotojo. Buvo smagu. Ir tik dabar suprantu, kokia galėjo būti to smagaus pasivažinėjimo baigtis.

  Jaunystė- kvailystė.

 • Aš asmeniškai negaliu suprasti pozicijos, kai žmogus kelia klausimą “O kas čia tokio, kad važiuoju išgėręs?”. Va kur esminė bėda. Atrodo, kad ją tikrai padės nugalėti ypač griežtos bausmės. Girtas – žudikas. Jokių abejonių.

  Tačiau. Norint užtikrinti teisingą “gydymą”, reikia imti galvon, kad negalima įteisinti “nulinę ribą”. Neseniai teko susidurti su byla, kai abstinentui žmogui bandė pripaišyti girtumą. Šis asmuo turi bėdų su skrandžiu, kyla rūgštys. Turintys šią bėdą supras tai. Žodžiu, sukilusios rūgštys, dar išgeriami vaistai, kad jų nebūtų ir viskas. Promilės. tas pats ir išgėrus paprasto kefyro. “Nulinė riba” būtų labai neatsakingas žingsnis. Dabar nustatyta promilių riba (netraktuokite jos kaip girtumo ribos) yra pakankamai teisinga. Daugiau tikrai būtų neteisinga, o mažiau – klaidinga.

  TIKRAI nėra taip, kad leidžia. Va šitai irgi reikia įsisąmoninti. O jei neišeina, tam ir skirti advokatai ir teisininkai. Va jie ir turėtų rūpintis įstatymų parengimu bei leidyba. O svarbiausia: išaiškinimu.

 • Atsiprašau, kažkiek teksto nusitrynė. Perrašysiu.

  PAPILDYMAS: To, ko įstatymas nedraudžia, TIKRAI nėra taip, kad leidžia. Va šitai irgi reikia įsisąmoninti,nes tai esminė suvokimo problema. Literatūrinė traktuotė, nesuderinama su teisine traktuote. O jei neišeina, tam ir skirti advokatai ir teisininkai. Va jie ir turėtų rūpintis įstatymų parengimu bei leidyba. O svarbiausia: išaiškinimu.

 • Leidžiama, matyt, reiktų kabutėse rašyti.

  Būna tokių situacijų (kad ir tavo paminėtos), kuomet gali būti nubaustas nekaltas.

  Vėlgi, negalima 100% teigti, jog 0,4 promilės riba teisinga. Tada iškyla klausimas kodėl ne 0,5. Kur toji girtumo riba?

 • Būčiau už visuotinę ribą 0,2. Nes dabar net iš nevairuojančių išgirstu – “nu, ko negeri? Vairuoji? Tai ką čia, bokalą – galima”.

  DEJA. Bent šiek tiek alkoholio ir iškarto jaučiasi reakcijos sulėtėjimas. Esu vairavęs po bokalo ir praėjus dar valandai ar dviem – atrodo nieko nesijaučia kol neatsisėdi ir reikia reaguoti į įvykius kelyje. Jaučiasi net tas vienas fucking bokalas.

  Neapgaudinėkite savęs!

 • Būtent! Jaučiasi ir tas apgailėtinas bokalas.

 • Čia kiekvienam šiek tiek skirtingai suveikia tas bokalas. Po vieno nejaučiu skirtumo, po dviejų jau šiek tiek jaučiasi ir nebenoriu rizikuoti.

  Pvz. italijoje dabar yra 0.5 riba, bet kiekvien1 savaitgalį matau “gatavų” sėdančių už vairo išėjus iš baro…

 • Andriau,

  STOP. Vėl momentas. Ne girtumo, o promilių riba. Girtumas kiekvienam gali būti skirtingas. Vienas ir po bokalo nulinksta, o kitam ir dešimties negana. Taip neatrasi girtumo ribos. Nustatyta yra leidžiama promilių riba, kuri ir neturi būti iki galo teisinga. Kaip ir sakiau, vienas gali ir bokalą išgėręs vairuot gal net taip pat, o kitam rankos nebekyla. Esmė ta, kad reikia įskiepyti jausmą, jog vairuoti išgėrus yra rizikinga. “Na, jei ne tau, tai KITIEMS. Nerūpi sau, tegul rūpi tau KITI.”

  O kad nekaltą bandė nuteist, na, tam teismai ir yra skirti, kad ginčytumeisi. O apie jų teisingumo jausmą – atskira tema. Daugelis teisėjų laikosi priesaiko “kaip policininkas gali meluot?”. Daugeliui nuoširdžiai nesuvokiama, kad kažkas iš jų sistemos klysta (nebūtinai policija, gal tik tyrėjai). Va čia ir reikalingi advokatai. Ir so on.

 • Sutinku, jog susieti girtumą su promilių riba- kvaila. Tačiau 0,4 riba man ir liks keista. Kad ir koks bebūtų skaičius, tačiau ji yra. Netiesiogiai, bet leidžiama vairuoti su šiokiu tokiu alkoholio kiekiu,

  Kita vertus pasimėgauti vyno taure ar mažu bokalu alaus per pietus irgi- joks nusikaltimas.

 • Mes su tavim Andriau :)

 • Edgaras

  “Aš manau, jog automobilis ir alkoholis neturėtų būti leidžiami įstatymo. Žinoma, tos ribos minimalios, tačiau yra. Kai kuriose šalyse visiškai uždrausta vairuoti išgėrus.” Isvis nesutinku su siuo teiginiu. Gaunasi taip kad po gero vakarelio negali sesti prie vairo 2 ar 3 dienas.

 • Edgarai, kaip galima nesutikti, jei turi būti 0 promilių alkoholio kraujyje?

  Beje, žinai per kiek laiko nebelieka kraujyje alkoholio? Tikrai nereikia 3 dienų.

 • gal kas turi referata apie alkoholio poveiki vairuojant?

 • Juozas

  Vairuoti isgerus labai normalus ir naturalus dalykas, as esu toks zmogus kuris neisgeres neseda uz vairo ir vairuoti auto isgerus yra tiesiok nepakartojama patirtis. alkoholis ir vairavimas nieko bloga nera gerk vairuok kaifuok.