Nuotraukos

Frozen Nemunas River | Prienai aerial
Tower | Birštonas aerial #12/365
Old town | Kaunas aerial #11/365
Frozen Nemunas River | Prienai aerial

Draugai

Atostogos: Londonas 2010.

Susigulėjo kelionės įspūdžiai, fotografijos atsidūrė Flickr’e… Laikas trumpam fotoreportažui iš visiems puikiai žinomo, pažįstamo Anglijos sostinės Londono.

Gyvenimas.

Apsigyvenome St Christopher’s Village hostelyje miesto centre. Puiki vieta, pusryčiai, palyginus nebrangi nakvynės kaina (5 naktims gavosi ~300 lt.), nemokamas WiFi ir international jaunimas.


Garsusis Tower Bridge naktį.

Transportas.

Anglijos transporto sistema- puiki. Raudonieji autobusai, metro- daugiau nieko ir nereikia. Pirmą dieną gailėjome pinigėlių Travelcard’ui, tai nuėjome ~30 km. Kitą dieną jau tiek nebesikankinome ir keliavome autobusais bei metro.

Lankytinos vietos.

Užlipus 311 laiptelių į The Monument bokštą (nuotrauka viršuje), atsiveria įdomi Londono panorama:

30 St Mary Axe pastatas

Lloyd’s pastatas

Tate Modern, Victoria and Albert Museum ir kt. muziejai. Iki šiol dar neteko būti tokiuose dideliuose muziejuose ir galerijose. Norint viską apžiūrėti, vienam muziejui dienos neužtektų.

Šviestuvas. Fashion and Textile Museum

Šiek tiek naktinio Londono:

Visas foto galima peržiūrėti Flickr albume. Jis vis dar pildomas.

14 comments to Atostogos: Londonas 2010.

 • Vau nu ir pasistengei, LIUKS! apie monument bokštą, kur tu ten radai 332 laiptelius (?) taigi ten didelė kolona į dangų su kažkokiu auksiniu pagražininmu ir tiek, kaip ten užrepliojei?

 • Fainas reportažas. Labiausiai man patiko pirma nuotrauka :)

 • pow

  o kiek išleidot susisiekimui, kai nusprendėt pėščiomis nevaikščioti? :))

 • Kęstutis

  Man labai užstrigo pasakymas “Anglijos transporto sistema- puiki”, nes labai neseniai teko skaityti straipsnį “Londono transportas – tarp blogiausių” :)) http://www.tiesa.com/zinios/news/show/444.html
  Tai nėra mano nuomonė, pats neužsiiminėju tyrimais ir atvykus iš Lietuvos Londono transportas, man irgi paliko gerą įspūdį, bet jei patikėtume kažkuo (šiuo atveju „EuroTest“) kas užsiima tyrimais…

  • Keistas tas straipsnis. LND transporto sistema labai netgi puikiai išvystyta, vertinant kad mieste 11 milijonų gyventojų, sitema sakyčiau viena geriausių pasaulyje:)

  • Tikriausiai dėl tos pačios priežasties ir tai parašiau. Lietuvoje transporto sistema- apgailėtina (tiek miesto, tiek tarpmiestinio).

   Anglijoje teko apsilankyti ne tik tas 6 dienas atostogų. Prieš tai teko būti 2008 vasarą, tai gyvenau netoli vieno iš didmiesčių, mažame miestelyje. Ir nusigauti iki jo buvo taip paprasta ir lengva, kad būdamas Lietuvoje tik galiu pasakyti “ech..”

   Taip pat ir per atostogų savaitę: bilietus galima užsibookinti iš anksto, atvyksti į oro uostą, žinai kokiu autobusu pasinaudoti. Ir atsiduri Londono centre (per keliasdešimt minučių). Grįžimas taip pat… Mieste irgi: metro, autobusai ir pan.

   Žiūrint daugiau iš turisto pusės- transporto sistema Anglijoje (ir Londone)- puiki:) Ir brangi:D

  • Wyshniukas

   Transporto sistema yra gera kai esi turistas, bet kai reikia ja kasdien naudotis, spaustis kai sardinei dėžutėj – visai kitokios nuomonės užklumpa. O paskutiniu metu metro iš vis nugarmėjo prastyn, būna atveju kad uždaro kokias 4-6 metro linijas savaitgaliui. Traukiniai – privatizuoti, 10 minučių vėlavimas yra tolerajuoma kaip “viskas gerai, laiku dar”, apie kainas jau net neminėsiu, o dabar dar ir dėl kėdės atsisėst reikia kariauti. Autobusai neblogai, bet reikia žinoti irgi kurį pasirinkti ar persėsti. Su laiku pripranti prie lengvo balagano.
   Man kuo TFL patinka, tai kad gali viską susiplanuoti iki smulkiausių detalių internetu. Kur bekeliaučiau Londone, pirmi puslapiai būna TFL ir NationalRail.

   • Tai kaip ir minėjau gyventojų 11-jonų, kad balaganas (ypač savaitgaliais) tiesa, bet taigi ruošiasi LONDON OLYMPICS 2012 dar didesniam žmonių antpuoliui (!!!!), platinamos metro platformos (kad žmonės nuo spūsčių nestovėtų ant bėgių), visiškai uždarytos platinamos, renuovuojamos pasenusios linijos (kaip East London line) ir tt.

    • tarp kitko keli įdomūs faktai: London Buses manages: 8000 buses, 50 Bus Stations and 19000 Bus Stops. Įdomiai atrodytų visi 8K suvaryti į vieną vietą:))