Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

Visagino atominės elektrinės projekto pristatymas Kauno technologijos universitete.

Šiandien KTU Centriniuose rūmuose  buvo pristatytas naujos atominės elektrinės projektas ir jo perspektyvos. Teko sudalyvauti. Kelios akimirkos ir mintys:

Pirmasis klausimas buvo toks, kokio ir tikėjausi. Jis žinoma buvo apie Rusijos ir Baltarusijos užmojus statyti atomines elektrines visai šalia Lietuvos pasienio. Galbūt tai yra daugiau žiniasklaidos išpūstas reikalas, tačiau vis tik jei būtų įgyvendinti šie projektai, regione turėtume tris atomines elektrines. Ar investuotojas, kurio taip aktyviai ieškoma, pasirinks Lietuvą? R. Žilinskas teigė, kad mūsų atominė energija gali konkuruoti su Rusijos ar Baltarusijos.

Plačiau su projektu galima susipažinti tinklapyje Visagino atominės elektrinės projektas Lietuvoje.

R. Žilinskas

Seimo atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas

Studento užduotas klausimas, ką energetikos “grietinėlė” mano apie jaunų specialistų emigraciją ir R. Žilinsko  mintis  privertė šiek tiek ironiškai šyptelėti: “Aš uždaryčiau Lietuvos sienas, kad jauni specialistai neišvažiuotų” į kitas šalis.

R. Žilinskas

Minėdamas, kad nesvarbu, jog baigė žurnalistikos studijas, dabar dirbą visai su savo veikla nesusijusį darbą. Kaip bebūtų keista, tačiau R. Ž. paminėjo  ir blogo (tinklaraščio) atsiradimo svarbą. Parlamentaras teigė, kad blogo atsiradimas suteikia teisę kiekvienam tapti žurnalistu. Taip, Rokai.

Šarūnas Vasiliauskas

Visagino atominės elektrinės generalinis direktorius bei naujos atominės elektrinės projekto vadovas Šarūnas Vasiliauskas.

KTU studijų prorektorius prof. Pranas Žiliukas patvirtino, kad nors ir projekto ateitis šviečiama gražiai, tačiau problemų yra jau dabar ir didelių. Tai turima laboratorinė- mokomoji bazė, specialistų rengimo klausimai. Profesorius paminėjo, jog eksperto paruošimas darbui atominėje elektrinėje užtruktų 12 metų. Vadinasi, norint ateityje turėti savus specialistus, reiktų susimąstyti jau dabar. O kol kas šie klausimai nesprendžiami.

Pranas Žiliukas

Profesorius Pranas Žiliukas

Eugenijus Ušpuras

Lietuvos energetikos instituto direktorius prof. Eugenijus Ušpuras

Dar kelios renginio akimirkos:
Atominės elektrinės projekto pristatymas

Atominės elektrinės projekto pristatymas

Atominės elektrinės projekto pristatymas

Atominės elektrinės projekto pristatymas

Pabaigai citata iš prof. Pranas Žiliuko pristatymo:
“Žinoti nepakanka, žinias reikia taikyti;
Vilties nepakanka, reikia veikti”
Johann von Goethe

Išvados: reikia naujo televyko (tele objektyvo)- dabar naudojamas labai prastai susidoroja su menko apšvietimo sąlygomis.

6 comments to Visagino atominės elektrinės projekto pristatymas Kauno technologijos universitete.

 • Statybininkė32b

  Kokie įspūdžiai sudalyvavus? Tavo nuomonė apie šį “reikalą” būtų įdomi :)

  • Įspūdžiai kuklūs.

   Mano nuomonė būtų tokia:
   Taip, projektas apgalvotas: jame būtų panaudotas dalis esamos elektrinės infrastruktūros, atominė energija- beveik ekoligiška energija. Uždarius IAE, patenkinti energijos poreikį vieną dieną tikrai nepavyks. Ir jei Lietuva neturės galingo šaltinio, reiks pirkti iš užsienio tiekėjų. Priklausomybė nuo kaimynų energijos jau šiandien pastebima.

   Kita problema- investicijos, kurių reikės labai daug. Neaišku, ar Lietuva pasirengusi tokio mąsto projektui.

   O pamąstymui… Gyventi tarp trijų (jei būtų pastatyta Kaliningrade, Baltarusijoje ir Lietuvoje) atominių elektrinių būtų tikrai nesmagu.

 • Išvados labai tinka prie viso straipsnio :D
  O šiaip tai sudomina šis pristatymas, bet turėjau laborą, į kurį reikėjo nueiti…

 • Aš manau, kad energiją pirkti iš Baltarusijos ar Rusijos būtų žymiai pigiau nei patiems statyti elektrinę. Tik va, kad valstybės nelabai demokratiškos. Kita vertus, Lietuvoje neišnaudojams vėjas. Galėtų Baltijos jūroje statyti vėjo jėgainių parką. Kiek teko lankytis pajūryje, tai, pavyzdžiui, Kretingoje daug vėjo jėgainių stovi nenaudojamos.

 • Syncas

  Nu jo, gal jau reiktų NIKKOR AF-S DX VR Zoom 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED…