Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

TWS -automatinis angliško teksto vertimas į lietuvių kalbą.

Yra begalė programų, įskiepių (plugins) interneto naršyklės ir internetinių tinklapių, kurie automatiškai verčia tekstą iš vienos kalbos į kitą.

Keblumai kyla tuomet, kai reikia išversti tekstą į lietuvių kalbą. TWS padės susitvarkyti su šiuo darbu.

TWS 1.0 – tai mašininio vertimo sistema skirta įvairaus formato tekstų vertimui iš anglų į lietuvių kalbą. Pagrindinės TWS savybės:

 • Rišlus teksto vertimas, atsižvelgiant į teksto morfologiją, sintaksę ir semantiką;
 • DOC, RTF, HTML ir TXT formatu pateiktų dokumentų vertimas;
 • Vertimo funkcijos įtraukimas į Microsoft Word 2000-2003, Internet Explorer 5.x – 6.x ir Mozilla Firefox (pasitelkiant atitinkamus papildinius);
 • Tekstų vertimas bet kurioje Windows taikomojoje programoje (pasitelkiant specialias taikomąsias programas);
 • Vertimo kokybė kėlimas panaudojant papildomus specializuotus žodynus ir temų šablonus;
 • Vertimų statistikos peržiūra.
 • Išbandykite. Nors vertimas ir netobulas, bet vis geriau nei nieko.

  Internetas telefone nemokamai.

  Daugelio namuose internetas- 1 Mbps ir didesnio pralaidumo. Mobilusis internetas šiandien- dar brangus malonumas (tiesa, megabaito kaina vis krenta krenta). Turint Symbian telefoną, kompiuterį su Bluetooth adapteriu galima naudotis internetu nemokamai (nemokant GSM operatoriui).

  Būtinos priemonės:

  1. Kompiuteris su interneto prieiga bei Bluetooth adapteriu.
  2. Symbian telefonas (Nokia N serija ir pan. Mano bandymas su Nokia N70) su Bluetooth.
  3. Gnubox ir mRouter programos.

  Atsisiunčiame mRouter ir Gnubox (išsirenkame savo telefonui skirtą versiją) programas. Įdiegiame mRouoter (kompiuteryje) ir Gnubox (telefone). mRouter programoje nieko keisti nereikia (dažniausiai).

  Gnubox programoje (telefone) reikia atlikti šiuos veiksmus:

  1. Funkcijos ->Install -> Create records
  2. Funkcijos -> 2box Bluetooth -> Serial Port
  3. Funkcijos ->Install -> set default AP to Bt
  4. Funkcijos -> Debug -> Bring up IF (šį veiksmą atliekame visada norėdami naudotis internetu).

  Jei pamatome užrašą Connection open, internete jūsų telefone veikia sėkmingai ir galime tęsti darbą. Tiesa, standartinė naršyklė nemato Bt profilio (galima padaryti, bet bent jau man su savo Nokia N70 nepavyko), todėl naudojame kitas naršykles, pvz.: Opera Mini arba Opera (naujausioje versijoje bus tokios funkcijos kaip Ajax technologijos palaikymas, Opera Widgets ir Intelligent Zoom funkcijos).

  Nustatymai Opera programoje:

  Option -> Settings -> General. Connection pasirenkame Use default, Default connections pasirenkame Bt. Spaudžiame OK ir sėkmingai naudojamės internetu.

  13 metų senumo automobiliams – techninė apžiūra kasmet.

  Techninė apžiūraNors visiškai nesu susijęs su ekonomika ir rinkos tendencijomis, tačiau kuo techninės apžiūros taisyklių griežtinimas susijęs su skatinimu pirkti naujus automobilius. 70% Lietuvoje registruotų automobilių- senesni nei 13 metų. Jei dažniau bus atliekama techninė priežiūra, bus perkama daugiau naujų automobilių?

  Delfi.lt pasirodęs straipsnis apie kelių transporto priemonių techninės apžiūros taisykles susilaukė didelio skaitytojų dėmesio. Užsienio šalyse susiformavusi praktika ne laiku pritaikyta Lietuvoje.

  Verta paminėti tai, jog automobiliams, kuriems techninė apžiūra atlikta šiemet ir galioje iki 2009, kitais metais nereikės atlikti TA.

  Galbūt šios naujos taisyklės padės sumažinti eismo įvykių keliuose, tačiau koks procentas avarijų kyla dėl netvarkingų automobilių. Mažas… Didesnės problemos yra alkoholis ir kt. O tai, kad TA bus privaloma kasmet, nepadės sumažinti šių problemų.