Nuotraukos

Forest | Kaunas county aerial
Ice | Kaunas county aerial
Melting ice | Kaunas county aerial #15/365
New town | Kaunas aerial

Draugai

Parkingo ypatumai. “Rezervuotos vietos”.

Dygliuotos padangosŠiais laikai automobilis- ne prabanga, bet būtinybė. Ne paslaptis, kad didmiesčių stovėjimo aikštelė būna “užgrūstos” jais ir grįžus iš darbo dažnai tenka ilgai pasukti galvą, kur pastatyti savąjį automobilį. Kartais tiesiog pasiseka rasti patogią vietą. Kodėl gi ten nepastačius?

Nieko nenumanydamas ryte vėl įsėdi į automobilį ir sulauki labai “linksmos” staigmenos- padangos kiauros. Jie tai būtų tik vienai, galėtum save guosti, kad važiuodamas kur pradūrei, pasikeisti ir važiuoti toliau. Tačiau būna ir kitaip. NE viena padanga kiaura ir akivaizdžiai matosi peilio pjūviai. Ką tuomet galvoti?

Civilizuotoje visuomenėje tikriausiai tai nuskambėtų kaip anekdotas, tačiau čia Lietuvoje toks reiškinys yra. Pasirodo, jog prie gyvenamųjų namų arčiausios ir patogiausios vietos jau būna “rezervuotos”. Ir kas įdomiausia, viso namo gyventojai tai žino bei tam nesipriešina- tai lyg ir įprastas dalykas. Kita vertus, pasipriešinus sulaukiama dar didesnių “staigmenų”- supjaustomos visos padangos, išdaužomi automobilio stiklai.

Būtų labai smagu sužinoti jūsų nuomonę ir ar jūsų mieste, jūsų namo stovėjimo aikštelėje vyksta tokie dalykai. Taip negali būti, tačiau vyksta. Ir kas svarbiausia, tam nesipriešinama.

Lietuvos studento pažymėjimas (LSP).

Lietuvos studento pažymėjimasKiekvienas studentas žino LSP trumpinio reikšmę. Tai pagrindinis dokumentas studijuojant aukštojoje mokykloje. Su juo pasiimamos knygos, naudojamasi interneto paslaugomis, vietinio ir tarpmiestinio transporto nuolaidomis ir kt. Visko ir neišvardinsi.

Studento pažymėjimas išduodamas kiekvienam studentui peržengus universiteto slenkstį. Kartais juos gauna greičiau, kartais tenka laukti ir ilgiau. Net ir tai, kad rimta įstaiga perėmė pažymėjimų gamybą, studentai neišvengia nesusipratimų.

Pats žiopliausias yra nežinojimas kaip jį pasidaryti ar prasitęsti. Pirmakursiams tai dar suprantama, tačiau kitų kursų studentams turėtų būti šiek tiek gėda. Galima būtų įžvelgti ir kitokias priežastis. Nors naujoji sistema, kurios pagalba viskas daroma internetu buvo paleista, apie ją informacijos buvo labai mažai. Studentų atstovybių puslapiuose ir kt. oficialiuose tinklapiuose ši informacija buvo patalpinta. Tačiau informuoti studentus apie naują studento pažymėjimo gaminimo ir pratęsimo tvarką reiktų aktyviau.

Kita problema labi rimta. Nors ši paslauga keliais žingsniai žengė į priekį, tačiau techninė pusė vis dar labai netvarkinga. Duomenys turi būti patvirtinami per kelias dienas, tačiau šis procesas užsitęsia iki kelių savaičių. Mano atveju problemą išspręsti pavyko tik susisiekus su Lietuvos Studentų Sąjunga.

Nuvykus į Hansa banką ir pasakius, kad noriu prasitęsti pažymėjimą, darbuotoja išsigandus nežinojo ką pasakyti. Iki tol daugeliui studentų, nors ir buvo patvirtinti duomenys, banke negalėdavo pažymėjimo pratęsti. Tačiau man pasisekė (galbūt dėl to, kad susisiekiau su LSS) ir ant studento pažymėjimo užklijavo lipduką.

Studentai, nedelskit iki paskutinės minutės ir prasitęskit pažymėjimus. Nors tai padaryti kartais būna labai sunku, tačiau didžiausias bumas dar laukia. Pažymėjimai galioja iki rugsėjo 30 d., tai visi dar ramūs.

Tai galite padaryti http://www.lsp.lt.