Nuotraukos

Forest | Birštonas aerial
Ice melting | Birštonas aerial
Sky | Birštonas aerial #16/365
Forest | Kaunas county aerial

Draugai

T9- taupykite savo laiką!

Apie T9 (nuspėjamo teksto įvedimo būdas) užsiminiau savo įraše apie lietuvybę. Šį kartą norėčiau plačiau aprašyti apie T9.

Jei niekad nesate šio būdo išbandę, pabandykite savo telefone parašyti “828795483 7286 52452” (kabučių nereikia). Atspėkite koks tai sakinys??? ;-)
T9 rašymas yra labai paprastas- naudojami 9 klavišai ir jie spaudžiami tik vieną kartą. Telefonas bando “atspėti” žodį ir dažniausiai jam puikiai tai pavyksta padaryti. Žinoma, kartais tenka susidurti su tuo, kad žodyne nebūna reikiamo žodžio. Beveik visada tas žodis nevartojamas lietuvių kalboje. Taip išmokstama ir lietuvių kalbos.

Tai dar ne viskas. Telefono žodyne visi žodžiai su lietuviškais simboliais (ą,ė, į, š, ž ir kt.), todėl trumposios žinutės (sms) rašomos taisyklinga lietuvių kalba. Galbūt tokiu būdu pradėsime rašyti kaip ir turėtume ir nedarkysime savo kalbos “šveplu” rašymų ir visokiausių “išsidirbinėjimu”, kaip pvz., ajk, svx, labux, shalta ir pan.

Dauguma naujausių telefonų (LG, Samsung, Nokia, Siemens, Sony Ericsson) turi šią funkciją. Tačiau ne visuose telefonuose yra lietuvių kalbos žodynas. Manoji Nokia 7260 turi šią funkciją bei lietuvių kalbos žodyną. Todėl išnaudoju visas T9 teikiamas galimybes.

Dar kartą priminsiu pavyzdį: žodį LABAS naudojant T9 parašome paspaudę tik 5 kartus. Tuo tarpu įprastu būdu reikia paspausti 11 kartų. Kaip manote, kokiu būdu greičiau sms parašyčiau???

Norite pasimokyti? Užsukite į http://www.t9.com ir įsitikinsite, kad tai paprasčiau nei gali būti. Tinklapis anglų kalba.

Andrius, http://www.nejau.net

LinkoManija.net – greitas ir patogus dalinimasis failais.

Nors ir LinkoManija.net yra uždara bendruomenė (reikalingas pakvietimas), tačiau daugelis internautų yra girdėję apie šį projektą. Kas dar nežino, trumpai papasakosiu apie tai.

Veikimo principas: viskas paremta P2P tinklais, naudojamos programos Azureus, BitComet, BitTorrent, BitTornado, KTorrent, Morpheus, Opera, µTorrent ir kt. Rekomanduojama µTorrent (labai patogi, paprastas valdymas, lietuviška vartotojo sąsaja). LinkoManija.net atlieka labai svarbų vaidmenį. Kiekvienas vartotojas gauna vadinamą visraktį, kurio pagalba ir vedama statistika apie vartotojo išsiųsta ir priimta duomenų kiekį. Bendruomenėje svarbu ne tik imti (siųstis), bet ir duoti (leisti kitiems vartotojams iš jūsų siųstis duomenis).

Kodėl verta dalyvauti LinkoManija veikloje? Todėl, kad tai visiškai lietuviškas projektas, kuriame yra begalės naujų filmų (tarp jų ir lietuvių kalba), naujausi žaidimai, muzika ir visa kita, ko gali prireikti.

Visi prašymai šio įrašo komentaruose bus trinami!

Apie nevaikiškus žaidimus- bimbaso.eu

Retkarčiais norisi pajusti adrenaliną savo kraujyje. Tuomet reikia kažko įdomaus: televiktorinos, įvairiausi žaidimai ir pan. Dėmesio, tai jokia reklama, tiesiog noriu papasakoti vieną linksmą žaidimą.

Jau seniai užtikau, tiksliau pamačiau reklamą kažkur, žemiausios unikalios kainos aukcioną (skamba mistiškai) bimbaso.eu. Tik vis nedrįsau įsijungti į šį aukcioną-loteriją. Tačiau šiandien nutariau leisti sau šį malonumą.

Investicijos: 32 lt. Nei daug, nei mažai. Pirmas sms kainavo 2 lt. Taip gavau prisijungimo kodą prie klientų sistemos. Tuomet galima pasirinkti kokiu būdu toliau tęsti žaidimą: pildyti per internetinius bankus, mokėjimo kortele ar pačiu paprasčiausiu ir nevisiškai patogiu būdu- sms. Nutariau 30 lt. banko pervedimu apmokėti.

Žaidimo eiga: Pasirinkau ne visiškai populiarų prietaisą- USB atmintinę (A-Data Flash V-disk 1GB), kaina internetinėse parduotuvėse ~47 lt. Taigi, pirmiausia po kelių bandymu užtikau unikalią, bet ne žemiausią kainą. Liko dar daug laiko iki aukciono pabaigos ir kiti vartotojai nenuleido rankų, vis pasiūlydami unikalias kainas. Kai mažiau nei minutė, tiesiog suspaudžiau, kuriuos dar nespėjau.

Finišas: Ir laimėjau… USB atmintinę už 0.21 EUR. Realiai tai kainavo šiek tiek daugiau: 0.21 EUR + 24.4 lt. Tačiau sumoje gavosi šiek tiek pigiau nei būčiau pirkęs parduotuvėje. Taip, kad karatais verta rizikuoti. 8-)bimbaso.eu

Sėkmės loterijose ir žaidimuose!

Pagarbiai, Andrius

http://www.nejau.net