Nuotraukos

Raudondvaris Castle | Kaunas county aerial
Raudondvaris Castle | Kaunas county aerial
Sunset | Kaunas county aerial #9/365
Sunset | Kaunas county aerial

Draugai

TeleMaxima: pasipildykite sąskaita nemokamai!

MAXIMA X XX XXX apsipirkdami su AČIŪ ar kita MAXIMOS kortele už 30 Lt arba daugiau, gausite nemokamą 1 Lt vertės „teleMAXIMOS” pokalbių kvitą.

daugiau informacijos Maxima tinklapyje

Susidūriau su tokiu kvailu dalyku. Apsipirkinėju Maximoje, gaunu TeleMaxima litus ir neturiu kur jų panaudoti. Guli jie mano piniginėje ir laukia savo “mirties”.

Papildymo kodais dalinasi “Bitės plius” dalyviai. Pasipildykite savo sąskaitą ir Jūs. O jei nesinaudojate TeleMaxima paslaugomis, tiesiog parašykite kodus čia. Gal kam padėsite!;)

Gyvenkime draugiškai!

Svarbu! Jokių prašymų. Visos žinutės su el. pašto adresais bus trinamos.

Svarbu! Panaudoti kodai ir komentarai trinami.

Švietimo sistemos krizė Lietuvoje.

Mokyklos laikotarpis- reikšmingas asmenybės formavimo tarpsnis. Tačiau, kas tai yra iš tikrųjų? Egzistuoja du modeliai. Pirmasis- moksleivis įdeda bent nedidelę dalelę pastangų žinių siekimui. Antrasis- visiška apatija mokyklai, mokytojams ir mokslams. Po 12 ateina toks metas, kai reikia įrodyti savo žinias, sugebėjimus.
Egzaminų metas. Vienas iš svarbių įvykių, kuris gali nulemti tolimesni žmogaus likimą. Dėl to verta kovoti- visi norime geros, turtingos, įdomios savo ateities. Visais laikas buvo įvairiausių priemonių net ir nesimokant kažko pasiekti. Paskutiniu metu populiaru egzaminų atsakymus nusipirkti, gauti iš draugų, pažįstamų ar giminaičių.
Kam mokytis jei galima praleisti laiką gatvėje, vakarėliuose? Į šį klausimą atsakymas yra. “Mokslo šaknys karčios”- kiekvienas suprantame šio posakio esmę. Mokantis akivaizdžių rezultatų nematome, dažnai būna ypatingai sunku surasti savyje jėgų. Žmonės vis dažniau renkasi alternatyvas.
Švietimo sistemos efektyvumą turi užtikrinti valstybė??? Dauguma vienareikšmiškai atsakytų “TAIP”. Bet juk mes ir esame valstybė. Kiekvienas iš mūsų esame jos dalis. Tačiau… Kai žmoguje susiformuoja nuomonė, kad nesąžiningas žinių siekimas yra normalu, sugriūna ir viskas aplinkui. Nepasitenkinimas atsiranda tik tuomet, kai sužinom, jog kažkas kitas pasinaudojo šiuo būdu. Dabartinė situacija Lietuvos padangėje tai atspindi. Delfi.lt , Studijos.lt, Bangos forumas ir kt. tinklapiuose netyla diskusijos apie egzaminų atsakymų informacijos nutekėjimą.
Vertėtų į visą šią situaciją pažvelgti iš kitos pusės. Šiuo metų laikantys istorijos, fizikos ir perlaikantys lietuvių valstybinius egzaminus atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. Istorijos valstybinis egzaminas bus birželio 7 dieną, lietuvių egzamino perlaikymas -birželio 8 dieną, fizikos valstybinis egzaminas- birželio 9 dieną. Trys valstybiniai egzaminai per tris dienas. Atrodytų, jog labai paprasta: parašai egzaminą, kitą, trečią. Tačiau viskas yra kur kas sudėtingiau. Kiekvienas egzaminas reikalauja daug nervų, susikaupimo ir pastangų. Įtampa turi labai didelį poveikį susikaupimui. Todėl nukentės egzaminų rezultatai.
Matome, jog švietimo sistema turi labai daug trūkumų. Nors ir teigiama, kad egzaminų užduočių rengimas, pateikimas egzaminuojamam asmeniui yra labai saugus, tačiau reali situacija kitokia. Žinoma, tai labai sunkus darbas.
Pastatyti namelį iš degtukų tobulai iš pirmo kartą neįmanoma. Tik pastangų dėka tai galima padaryti. Švietimo sistema- lyg didelis namelis, kurio vienas degtukas buvo įdėtas neteisingai.
Egzamino perlaikymas šiuo metu išeitis ne visiškai tobula, bet kitos išeities nėra. Rengiant naująjį egzaminą vėlgi atsiras galimybė nutekėti informacijai. Svarbu, jog būtų pasimokyta iš klaidų. Bandomaisiais triušiais tapę abiturientai nekalti, bet be jų nebūtų ir visos sistemos.

Lietuvių kalbos brandos egzaminas (2 dalis).

Dar viena Lietuvių kalbos brando egzamino dalis (testas) baigėsi.

Egzaminą pasirinko laikyti 42 782 šių ir ankstesnių metų abiturientai. Valstybinį lietuvių gimtosios kalbos (testo) egzaminą pasirinko laikyti 17 857, o mokyklinį – 24 925 abiturientai.

Uždduotis (ne visas) galite rasti čia.

Sklinda kalbos, kad užduotys buvo skelbiamos iš vakaro.

Egzamino užduotyse nebuvo kalbos kultūros užduočių, skyrybos aiškinimo su pasirenkamais atsakymų variantais taip pat nebeliko. Juos pakeitė iki galo nesuformuluota užduotiis. Arba kažkas laiko neturėjo, arba egzaminų yra sudarinėtojams aktualu, jog atsiras daugiau abiturientų, kurie suklys.